Comentarii (16)
tihi
tihi  •  08 Septembrie 2016, 15:51

Halep a fost o adversara pe masura Serenei doar in setul doi,in rest fara replica.Dupa ce Serena a lasat-o mai moale in setul doi,pe baza celor constatate in setul 1 sin in primul game din setul doi,Halep a reinviat,dar meciul a continuat in setul 3 in superioritatea tehnico-tactica si fizico-psihica a Serenei.Americanca este o mare campioana, doborand recorduri dupa recorduri,fara adversare momentan in ciuda varstei ei.Dupa meci nu sa vazut altceva decat urmele negre lasate pe sinteticul verde al arenei de racheta Simonei cu care a dat de cateva ori de pamant! 2-1 meritat,cu clare si reale diferente in favoarea Serenei W.

spotfan
spotfan  •  08 Septembrie 2016, 20:06

in schimb tu esti pierdut din nastere

spotfan
spotfan  •  08 Septembrie 2016, 19:48
Postat de andrei.33 pe 08 Septembrie 2016, 14:42

Vorba vine partida stransa cand doua seturi se termina 6-2 6-3.

6-2 = 2 breakuri, deci unul mai mult decat minimul necesar 6-3 = 1 break, mai strans nu se poate decat daca se ajunge in tiebreak...

bdgeorge
bdgeorge  •  08 Septembrie 2016, 18:35
Postat de tihi pe 08 Septembrie 2016, 15:51

Serena nu a lasat-o mai moale NICIODATA la 34 de ani nu iti permiti sa stai 2 ore jumatate pe teren (se poate sa te coste mai tarziu) Serena a vrut sa inchida meciul in doua seturi dar nu a PUTUT simplu Simona a fost mai buna ..dupa musculatura "speciala" a Serenei a facut diferenta..sa ma anunti si pe mine cand mai vezi o fata servind cu 120 mile/ora ???mile nu km fratele meu...sunt baieti care servesc aici

bogdangeorge84
bogdangeorge84  •  08 Septembrie 2016, 17:11

Mai tihi mai, cand ai jucat tu ultima data la ora aia? exista romanian open unde Simona sa aiba publicul ei si sa fie ajutata de ora si public? Exista asa ceva? si pentru cultura dumitale, singurul care a inviat este Iisus. Cu acest prilej doresc sa urez La multi ani! tuturor Mariilor/Marianilor din redactie/postaci cat si userilor si comentatorilor gesepisti.

bogdangeorge84  •  08 Septembrie 2016, 17:06

Pentru cei care nu au vazut meciul, SUPERMECIUL, halep-wiliams , este acum la ora 17.00 in reluare pe EUROSPORT 2. Vizionare blacuta!

bogdangeorge84  •  08 Septembrie 2016, 15:13
Postat de stelistu.batran pe 08 Septembrie 2016, 15:00

Da! spectaculos, frumos, sincere felicitari Simonei, DAR... infrangerea este infrangere si atat! asta e sportul; poate cand o imbatrani Serena o va bate si Simona. Asta este, celula balcanica e slaba la toate sporturile, sa nu fim suparati totusi, pentru ca astia suntem noi romanii, o natie de looseri. Dar sa-i dam cezarului ce este al cezarului, Halep s-a antrenat de copila pe banii ei, cu efortul ei, sacrificiile ei personale fara ca Romania ori noi romanii sa o ajutam cu ceva; si e o mare onoare ca are tricolorul cu ea oriunde se afla. !!!

Frumos , dar asta cu infrangerea hmmm si dacii au fost infranti de romani si cuceriti, nu in sport, dar au fost infranti in lupte si asa s-a format... Infrangerea in acest caz este ca o victorie, daca nu exista infrangerea de mai sus atunci nu existau asa de multi cititori si comentatori pe gsp...!!!!Nici scriitori gesepisti...

bogdangeorge84  •  08 Septembrie 2016, 15:08
Postat de clayy pe 08 Septembrie 2016, 14:03

Ar trebui sa iei calcul, atunci cand nu "'intelegi'" ceva, ca poate nu esti suficient de destept sau nu detii toate informatiile necesare pentru a judeca clar o situatie. In cazul de fata, ce ti se pare exagerat ca Simona Halep e apreciata, chair daca a pierdut, ca a facut un meci frumos in fata nr. 1 mondial la tenis feminin? Critica e a expertilor in domeniul, nu a nulitatilor ca tine care nu stiu decat sa jigneasca si sa critice nefondat ascuns dupa monitor. Si inainte sa mai dai tu indicatii despre ce ar trebui sa faca populatia unei tari, ia tu atitudine si fii printre primii in lume la ceva ce iti place sa faci. Sanatate!

hahahahahaha

stelistu.batran
stelistu.batran  •  08 Septembrie 2016, 15:00

andrei.33
andrei.33  •  08 Septembrie 2016, 14:42
Postat de plischi pe 08 Septembrie 2016, 14:09

americanii au fost incantati pentru ca simona a oferit o replica asa cum le place, o partida stransa, ceea ce denota implicit un joc frumos din partea celor doua jucatoare. este firesc sa faci asa aprecieri.