Comentarii (598)
williamfaulkner
williamfaulkner  •  03 Septembrie 2013, 11:04
Postat de elicopteru pe 03 Septembrie 2013, 09:18

Partial ai dreptate, restul e subiectivism. Un lucru e clar Pennetta a fost mai buna ieri. Personal am vazut tot meciul si in afara unei perioade de cadere de aproximativ 10-15 minute la 6-2 4-2, pana la intreruperea jocului, italianca a dominat clar intalnirea. La revenire nu mai vorbesc, a reusit mingi incredibile. Simona nu a jucat slab, insa nici foarte bine, a intrat de multe ori in raliuri pe care era evident ca nu le poate castiga, in loc sa diversifice jocul. De asemenea serviciul Pennettei a fost incredibil pe toata durata jocului. Observatia mea e ca Simona se descurca greu in fata jucatoarelor care nu gresesc nefortat, cum a fost cazul lui Kirilenko.

Da, la fel a fost si in meciul cu Watson. Watson i-a luat primul set si o conducea cu 4-3 in setul al doilea. O dominase categoric pana atunci pe Simona. Dar apoi Simona a facut un break, a egalat la 4-4, a luat setul doi, iar in setul al treilea a spulberat-o, jucand admirabil. La fel ar fi stat lucrurile si aseara, daca n-ar fi venit ploaia. A fost pur si simplu ghinion, asta e. :( Simona e o jucatoare extraordinara, cine vorbeste rau acum de ea ori e un bou, care e probabil ofticat ca a pierdut la pariuri, ori e doar nepriceput la tenis.

elicopteru
elicopteru  •  03 Septembrie 2013, 09:18
Postat de paravetionut pe 03 Septembrie 2013, 07:34

Cine spune că macaronara nu a avut noroc e clar că nu se pricepe la tenis !!!!! Păi cum fraților că la 5-4 (set 2) Pennetta era demolată tehnic,tactic și mai ales fizic unde era grogy. Nu mai avea putere să țină raliuri lungi și incerca să scurteze punctele de aici se explică multele greșeli ce apăruseră din senin la ea. Dar din păcate tot din senin a venit și blestemata de ploaie, ca și gongul la box care-l salvează de KO pe boxerul grogy. Ploaie care a și ținut vreo 4-5 ore timp de refacere pt. Pennetta.Plus că nimeni nu spune de mingile de break , Simona 3/10 ,Pennetta 5/6 , ăsta nu e tot noroc?? Vă spun clar, fără să fiu subiectiv, că de nu era ploaia setul decisiv era gen 6-1(2) pt. S

adrian84.
adrian84.  •  03 Septembrie 2013, 09:18
Postat de u_fan pe 03 Septembrie 2013, 08:36

Dupa ce a ignorat atatea meciuri bune si succese ale Simonei, GSP pune articolul despre esec in capul paginii. Tipic.

Bravo.

alb_rosu_in_vn
alb_rosu_in_vn  •  03 Septembrie 2013, 09:05

S-a vazut si lipsa de experienta a Simonei in comparatie cu Penetta. Simona a fost mult prea nerabdatoare, mult prea grabita sa incheie punctele. In plus, Penetta a folosit cele 5 ore de pauza pentru a se odihni, pentru a-si reveni fizic, pentru ca se vedea ca e aproape epuizata la sfarsitul setului 2. Vremea a ajutat-o pe italianca, dar si Simona a abordat meciul gresit, in sensul ca nu s-a adaptat deloc adversarului, prea a incercat in permanenta sa-si impuna jocul si nu i-a reusit. Sa lovit de Penetta ca de un zid, i-a returnat aia toate mingile.

daniel_stefan
daniel_stefan  •  03 Septembrie 2013, 09:03
Postat de paiazze pe 03 Septembrie 2013, 08:59

Incredibila bafta a avut macaronara! S-a vazut dupa cum s-a grabit sa plece de pe teren ca e terminata la mingea aia de set. Nu cred ca Simona si-a castigat vreun serviciu dupa reluarea meciului. Pacat, dar fata e tanara, are toate sansele sa ajunga si mai sus. Bravo ei! @prototype - meciul a fost pe Eurosport, dar nu integral, pentru ca au asteptat incheierea etapei de Vuelta.

A fost destul de buna si italianca, si-a dorit sa o domine pe Simona si a reusit... Pacat... dar cum ai zis... e tanara!!

paiazze
paiazze  •  03 Septembrie 2013, 08:59

regheblat..
regheblat..  •  03 Septembrie 2013, 08:54

Felicitari pentru performanta facuta . . reprezentativa romaniei condusa de un condamnat penal . este super-mediatizata de catre gsp RUSINE RUSINE RUSINE voi ca ziaristi nu vedeti o incompatibilitate intre condamnarea penala si acel post ?

alb_rosu_in_vn  •  03 Septembrie 2013, 08:52

Simona a jucat bine, insa nu suficient pentru a o bate pe italianca. A fost exasperant sa vezi cum Penetta returna toate mingile, indiferent cat de tare lovea Simona! Plus norocul cu ploaia, care a salvat-o de la pierderea setului doi. Cred ca Simona ar fi fost capabila sa castige si setul trei. Oricum, nu e o mare tragedie, Simona e tanara, are tot timpul inainte si vor mai fi turneee mari in care sa-si arate valoarea. Felicitari Simona si mult succes mai departe!

u_fan
u_fan  •  03 Septembrie 2013, 08:36

masim
masim  •  03 Septembrie 2013, 08:30

e clar ca Simona se "incalzeste" mai greu si de obicei intra in meci dupa cateva ghemuri asa s-a intamplat si acum si spre ghinionul ei ploaia a fost pauza care nu trebuia sa vina e posibil si sa-si fi subestimat adversarul si sa creada ca nu e nevoie de prea multa munca ca sa castige asta e, capul sus si tot inainte ca nu e nici o nenorocire toti marii campioni au cate un meci mai prost si sunt invinsi chiar si de cei mult mai slab cotati