Comentarii (50)
thomassystem
thomassystem  •  10 Mai 2017, 18:57

Hai Samantha, ai 3-2 ,joacă calm, nu-i permite individei să se distanțeze. Românii de pretutindeni au încredere în tine. Te iubim Samantha. Da cu machidoanca de toți pereții, fă-ne fericiți.

adi_stelistul
adi_stelistul  •  10 Mai 2017, 18:45

Incredibil break al Simonei dupa mingea aceea de la 40-15... Bine, ma! :-)

adi_stelistul  •  10 Mai 2017, 18:40

La fel ca ieri nu mai alterneaza loviturile cum a facut-o in primul set. Ii permite adversarei un joc static. Semn rau.

thomassystem  •  10 Mai 2017, 18:38

Urâțică rău machidoanca, are ceva ghebos în ea. Zici că e broscoi.

adi_stelistul  •  10 Mai 2017, 18:33

Neasteptat de bun serviciul Simonei. Sau Stosur sta mai prost la primire?

spotfan
spotfan  •  10 Mai 2017, 18:34

Bine Simona, tine-o tot asa si in setul 2!

spotfan
spotfan  •  10 Mai 2017, 17:54
Postat de adi_stelistul pe 10 Mai 2017, 17:48

Da, Irina a pierdut... cu exceptia catorva momente din setul 2 a fost dominata de olandeza. Va cadea si mai mult in clasament pentru ca n-o vad repetand la Roma performanta de anul trecut.

Nu avea cum sa castige fara primul serviciu :( Tot meciul a servit ca o junioara sau chiar mai rau...

tanasevictor
tanasevictor  •  10 Mai 2017, 17:51

Dupa infrangerea Irinei sper ca Simona sa castige Succes SIMONA!

adi_stelistul  •  10 Mai 2017, 17:48

adi_stelistul  •  10 Mai 2017, 17:43

Vandeweghe a invins-o pe Suarez Navarro. Intr-un fel e bine pentru Simona (care are un complex cu spanioloaica pe zgura) dar Coco e foarte solida. La AO a demolat-o pe Kerber. In ce priveste meciul Simonei, Stosur nu e deloc in cea mai buna perioada a carierei. De la RG incoace (unde a jucat semifinale dupa ce a trecut si de Simona) n-a mai reusit decat maxim 2 victorii legate. UItima data la precedentul turneu Mandatory, la Miami, unde tot cu Simona a pierdut in turul 3. In mod normal ar urma o victorie romaneasca... Sa vedem ce face si Irina - nu prea sunt semne bune, insa mai e ceva speranta.