SPORTURI  »  TENIS  »  DELRAY BEACH

În finală » Continuă parcursul bun al lui Tecău şi al lui Mirnîi la Delray Beach

Mirnîi (stînga) și Tecău își doresc primul trofeu // Foto:  Guliver/GettyImages
Mirnîi (stînga) și Tecău își doresc primul trofeu // Foto: Guliver/GettyImages

Articol de - Publicat duminica, 03 martie 2013 00:00 / Actualizat sambata, 02 martie 2013 22:30

Horia Tecău şi Max Mirnîi s-au calificat în ultimul act al turneului de la Delray Beach, după ce au trecut ieri în semifinale de perechea Brunstrom/Klaasen.

Horia Tecău şi Max Mirnîi au revenit pe şinele bune. Perechea care a început să joace împreună din luna ianuarie a acestui an s-a calificat ieri în finala turneului de la Delray Beach, după ce a trecut în semifinale de perechea Johan Brunstrom/Raven Klaasen (Suedia/Africa de Sud) cu 7-6 (4), 6-3.

A fost o partidă care a durat 83 de minute şi în care Tecău şi Mirnîi au avut unele probleme în primul set, pe care l-au cîştigat la tie-break, apoi au reuşit să sigileze partida cu un 6-3 în partea a doua.

Horia şi Max sînt la a doua finală împreună, după ce cei doi reuşiseră să ajungă în ultimul act şi la Sydney la chiar primul turneu jucat împreună. Atunci au fost învinşi de fraţii Bryan. Apoi a urmat o perioadă în care Tecău şi Mirnîi nu prea aveau de ce să se bucure, eliminare în turul al doilea la Australian Open, înfrîngere în primul tur la Memphis.

În finala de azi, ei vor juca pentru titlu împotriva perechii cîştigătoare din partida James Blake/Jack Sock (SUA/SUA)-Dustin Brown/Christopher Kas (Ger/Ger).

Citește și:
Dinamoviștii strâng rândurile pentru Mircea Lucescu: „Eu sper să nu fie adevărat”
Nationala
Dinamoviștii strâng rândurile pentru Mircea Lucescu: „Eu sper să nu fie adevărat”
„Se căsătorește cu Francesca, face două nunți!” » Adrian Mititelu, detalii despre evenimentul anului în Bănie
Diverse
„Se căsătorește cu Francesca, face două nunți!” » Adrian Mititelu, detalii despre evenimentul anului în Bănie
Decizia lui Ilie Bolojan după ce Mihai Neșu a reclamat plata impozitului de 36.000 de euro!
Stiri extrasport
Decizia lui Ilie Bolojan după ce Mihai Neșu a reclamat plata impozitului de 36.000 de euro!
Transformarea fostului star de la Real Madrid » La 51 de ani e „Terminator”: „Asta te menține tânăr”
Campionate
Transformarea fostului star de la Real Madrid » La 51 de ani e „Terminator”: „Asta te menține tânăr”
AI-ul Grok nu mai dezbracă decât bărbați
Profit.ro
AI-ul Grok nu mai dezbracă decât bărbați
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

Matei Popa la raport: iată ce nu a făcut nici măcar o dată noul portar de la FCSB!

Studiu șocant citat de Guardian: „Aceste alimente sunt atât de nocive încât ar trebui tratate mai degrabă ca țigările, nu ca hrană!”


Comentarii (5)
cyupe
cyupe  •  03 Martie 2013, 11:30

sa speram ca ii bat astazi pe blake/sock ,cu doua saptamani in urma au pierdut 2-1 la seturi,sper ca acuma isi iau revansa.

stefy1717
stefy1717  •  03 Martie 2013, 08:27

Monica Niculescu a castigat turneul din Brazilia si inca nici un articol!! Bafta tuturor romanilor la Indian Wells.

dexy1
dexy1  •  03 Martie 2013, 07:56

4 finale, e si Raluca Olaru in finala in Antalya.

Vezi toate comentariile (5)
Comentează