SPORTURI  »  TENIS  »  AUSTRALIAN OPEN

Kim Clijters i-a rupt inima Carolinei Wozniacki şi a trecut în semifinalele AO

Kim Clijsters mai are două meciuri pînă la a doua victorie la Antipozi (australianopen.com) +1   FOTO

Articol de GSP - Publicat marti, 24 ianuarie 2012 00:00 / Actualizat marti, 24 ianuarie 2012 09:05

Kim Clijsters continuă marşul spre apărarea titlului de la Australian Open, belgianca eliminînd un nou nume mare, în sferturile competiţiei. Numărul 11 mondial a dispus de daneza Caroline Wozniacki, scor 6/3, 7/5

După ce a ieşit triumfătoare din meciul împotriva chinezoaicei Na Li, în optimile cît o finală de la Australian Open, Kim şi-a întors atenţia spre liderul mondial, daneza Caroline Wozniacki. Cele 35 de grade Celsius de pe arena Rod Laver au avantajat-o pe Kim, care a plecat hotărîtă la război, nedispusă să ia prizonieri. Belgianca în vîrstă de 28 de ani a frînt serviciul adversarei de două ori, aproape de finalul seturilor, după care a închis meciul autoritar.

"A trebuit să muncesc din greu pentru victorie. Caroline e o luptătoare adevărată şi am fost bucuroasă că nu am în setul 3 avînd în vedere cît e de cald".

În continuare, Kim Clijters va încrucişa rachetele cu bielorusa Victoria Azarenka, care a pierdut doar 20 de game-uri în primele cinci meciuri. :S Azarenka a trecut de poloneza Agnieszka Radwanska, scor 6/7 (0-7), 6/0, 6/2.

Începe războiul între FCSB și CSA! UEFA a actualizat lista: cine spune că este Steaua București

Bișnițarii își fac de cap la finala de Liga Campionilor » Reporterii Gazetei au surprins în detaliu modul lor de a acționa: metoda ingenioasă găsită prin care poliția nu poate interveni

Cu câți bani s-au ales Bettyshor și Roxana Țuțu, femeile bătute cu bestialitate de „Perversul de pe Târgu Ocna” în ring