SPORTURI  »  TENIS  »  FED CUP

Simona Halep se resimte după înfrîngerea cu Serena Williams: "Nu ştiu dacă voi juca la Fed Cup"

Articol de GSP - Publicat vineri, 03 aprilie 2015 16:39

Simona Halep a fost stoarsă de puteri în meciul pierdut în semifinala cu Serena Williams de la Miami, scor 2-6, 6-4, 5-7. Numărul 3 WTA anunţă că există posibilitatea să nu participe alături de echipa României la Fed Cup.

În ultimele 20 de zile, Simona a jucat 10 meciuri, iar ultima partidă, cea cu Serena a fost cea mai obositoare, ţinînd cont că a durat două ore şi opt minute.

"Sînt un pic obosită, sînt dureri normale, pentru că am avut foarte multe meciuri. Nu sînt accidentată, sînt bine şi îmi trebuie puţină pauză ca să îmi revin.

Nu ştiu încă dacă voi juca la Fed Cup, mai am timp pînă pe 8 să decid. Este o perioadă grea, sînt foarte obosită după atîtea meciuri. Nu ştiu ce voi decide", a spus Halep.

Echipa de Fed Cup a României va juca în weekendul 18-19 aprilie cu reprezentativa similară a Canadei.