supereduardo10  •  07 Iunie 2018, 09:49

Halep e nr.1...deci va sterge pe jos cu Muguruza iar finala va fi si mai usoara

jony1973
jony1973  •  07 Iunie 2018, 07:07

Muguruza. la fel ca multi sportivi spanioli folosesc "energizante" si va fi greu pentru Halep. Sportiva noastra va castiga numai daca va juca cu mare ambitie si cu multa rabdare, sa returneze tot fara riscuri in terenul adversarei, sa nu greseasca nefortat foarte mult. Sa o faca pe Muguruza sa-si piarda rabdarea.

kdester
kdester  •  07 Iunie 2018, 01:01

dupa meciul lui Kerber, Simona e asa de obosita incat a pierdut cu 6-1, 6-2 cu Muguruza va scrie maine presa din romania

169060557063831
Stefan Anghel  •  06 Iunie 2018, 20:53

daca e sa spunem adevarul buburuza e mai in forma,mai aproape de finala,dar pt ca suntem romni aide alep !

tivireli
tivireli  •  06 Iunie 2018, 20:34

Parca Simo pana la Kerber a avut adversare dificile?

observator979
observator979  •  06 Iunie 2018, 19:41

Muguruza e o jucatoare foarte puternica, dar acum cred ca e constienta ca nu a avut sansa sa arate mare lucru la acest Roland Garros, fiindca a avut un traseu foarte usor si a batut repede jucatoare mult sub ea. Singura favorita cu care a jucat a fost Sharapova, care a ajuns in sferturi fara meciul cu Serena, plus Tsurenko s-a retras rapid in optimi, deci mare sansa pe traseu. Dar moralul ei nu a castigat din nici o victorie dificila, singurul ei meci ceva mai greu fiindc cel din turul 1, cu Kuznetsova, unde a trebuit sa ia primul set la tiebreak. Meciul cu Simona e primul ei meci cu adevarat greu aici. Sa vedem daca are tot ce ii trebuie pentru asa meci... Hai Simona!