SPORTURI  »  TENIS  »  WTA ROMA

VIDEO Antrenament cu "Piti" » Simona Halep n-a avut milă de Dulgheru: victorie categorică în "sferturi" la Roma, 6-1, 6-0!

Articol de GSP - Publicat vineri, 15 mai 2015 09:46

Simona Halep a cîștigat meciul cu Alexandra Dulgheru și s-a calificat în semifinalele turneului de la Roma.

Halep s-a impus în minimum de seturi, scor 6-1, 6-0, într-un meci pe care l-a dominat.

Vezi aici video cu rezumatul meciului

Doar începutul primului set a fost echilibrat, cînd Dulgheru a cîștigat singurul game din meci.

După aceea, Simona Halep a cîștigat 11 game-uri consecutive și a terminat meciul într-o oră. Cap de serie numărul doi, Halep a jucat foarte bine, atît în defensivă, cît și în ofensivă și a pus presiune constantă pe adversară.