SPORTURI  »  TENIS  »  WTA MADRID

VIDEO Halep și Cahill, surprinși de camerele TV » Ce făceau la câteva minute după eliminarea Simonei de la Madrid

Articol de GSP - Publicat joi, 10 mai 2018 18:15

Simona Halep (26 de ani, 1 WTA) nu a părut foarte afectată de înfrângerea din sferturile de finală ale turneului de la Madrid, 4-6, 3-6, în fața Karolinei Pliskova (26 de ani, 6 WTA), fiind surprinsă alături de Darren Cahill în tribunele arenei Manolo Santana.

La doar câteva minute după înfrângere, camerele de filmat i-au surprins pe Halep și Cahill la meciul de pe tabloul masculin dintre Juan Martin Del Potro și Dusan Lajovic. Cei doi nu păreau deloc afectați, zâmbind pe toată durata primplanului.

Simona și Del Potro au fost parteneri pe zgura madrilenă săptămâna trecută, într-un meci demonstrativ. Halep a postat atunci o imagine pe Instagram, în care își arăta admirația față de argentinian. Vezi imaginea AICI!

Vezi și: Simona Halep, înfrângere cu Karolina Pliskova » Jucătoarea noastră e eliminată de la Madrid, dar păstrează locul 1 WTA

Pliskova, euforică după al doilea succes al carierei în fața Simonei Halep: "Nu credeam"

CALCULE // Avansul lui Halep față de Wozniacki s-a spulberat » Ce trebuie să facă Simona pentru a rămâne lider + Cum pot ajunge la egalitate perfectă