SPORTURI  »  TENIS  »

VIDEO Site-ul WTA titrează: punct ireal reuşit de Halep! » Secvenţe de neratat pentru cei care n-au văzut meciul

Articol de GSP - Publicat joi, 19 martie 2015 00:00 / Actualizat joi, 19 martie 2015 12:29

Simona Halep s-a calificat în semifinala turneului de la Indian Wells după ce a trecut în sferturi de Carla Suarez Navarro, scor 5-7, 6-1, 6-1.

În setul al treilea, Simona Halep a reuşit cea mai spectaculoasă lovitură a meciului, după ce a rezistat atacului spanioloaicei şi a returnat din poziţii foarte dificile.

Ajunsă în colţul terenului, românca a sprintat pînă la fileu, pentru a returna o scurtă a adversarei. Halep a cîştigat punctul cu o lovitură de backhand care a lasat-o fără replică pe Suarez Navarro.

VEZI AICI VIDEO CU PUNCTUL

Vezi aici rezumat video al meciului

Citeşte şi: Serena a rămas marcată de duelurile cu Halep: "Mă aştept să facă un meci incredibil"

Comeback neașteptat! Cristi Balaj semnează și va fi noul președinte al clubului din Superliga