INTERNATIONAL  »  EURO 2012  »  TRICOLORI.RO

Mama lui Codrea: "Sunt vinovată de ratarea calificării"

Articol de GSP - Publicat joi, 19 iunie 2008 00:00

Mama internaţionalului Paul Codrea, Maria Codrea, se consideră vinovată de ratarea calificării naţionalei în sferturile Euro 2008, punând ratarea fiului său din meciul cu Olanda pe seama faptului că, atunci când era mic, acesta se antrena la o căpiţă de fân foarte înaltă

"Eu sunt de vină pentru că se antrena la claia de fân, şi aia era foarte înaltă, clar eu sunt de vină. Mi-aş fi dorit din suflet să fie gol, eram calificaţi şi pentru el era o mare fericire. Merita să dea un gol, dar promit că am să-l antrenez eu în concediul ăsta, şi sper ca data viitoare să bage un gol", a spus Maria Codrea.

Paul Codrea a ratat în minutul 44 al meciului România - Olanda, la scorul de 0-0, cea mai mare ocazie a echipei naţionale, şutând peste poartă dintr-o poziţie centrală, de la aproximativ 15 metri.