FOTBAL  »  CUPA ROMANIEI  »  SĂNĂTATEA CLUJ - FCSB 1-6

Declarație emoționantă a lui Ianis Stoica după ce a devenit cel mai tânăr marcator din istoria FCSB: "O să scriu o carte despre acest meci, pentru mine e incredibil ce se întâmplă"

Articol de GSP - Publicat miercuri, 25 octombrie 2017 22:33

La doar 14 ani, Ianis Stoica, fiul fostului jucător stelist Pompiliu Stoica, a debutat cu succes pentru FCSB, marcând golul șase al echipei sale în victoria cu 6-1 de pe Cluj Arena.

Introdus pe teren în minutul 60, Ianis Stoica a devenit cel mai tânăr marcator din istoria FCSB!

"Visul oricărui jucător e să joace la Steaua. Tata mi-a explicat că e greu să țin tricoul Stelei pe mine și chiar așa e. Pentru mine e un vis. Să vină Denis Alibec sau Constantin Budescu să-mi spună «salut» e ceva foarte important pentru mine.

Pentru mine acesta e cel mai important moment. Nu mă așteptam să joc 30 de minute, m-am gândit doar la cele cinci minute pe care ar fi trebuit să le joc. O să scriu o carte despre acest meci, pentru mine e incredibil..

După ce am fost chemat la încălzire de MM Stoica, mi s-au înmuiat picioarele. Credeam că visez și că nu e real ce se întâmplă.

Vreau să fac lucrurile cum trebuie în perioada următoare, să mă pregătesc exemplar și să revin la prima echipă", a declarat Ianis Stoica, la TV Digi Sport.

Vezi aici cronica partidei Sănătatea Cluj - FCSB 1-5