FOTBAL  »  Superliga  »  CFR CLUJ - CS MIOVENI

FOTO CFR Cluj - CS Mioveni, întrerupt circa 40 de minute din cauza defectării instalaţiei de iluminat » Dacă se stingea din nou, gazdele ar fi pierdut meciul la „masa verde”

CFR Cluj - CS Mioveni | Meciul a fost întrerupt în minutul 62, la scorul de 3-2 pentru gazde, din cauza problemelor cu nocturna. +9   FOTO

Articol de GSP - Publicat sambata, 30 iulie 2022 23:10 / Actualizat duminica, 31 iulie 2022 00:15

CFR Cluj - CS Mioveni 4-2 | Meciul a fost întrerupt timp de aproximativ 40 de minute din cauza problemelor cu nocturna.

Pe parcursul reprizei secunde, becurile stadionului Dr. Constantin Rădulescu au început să se stingă treptat, iar „centralul” Dumitrache Bogdan a întrerupt partida în minutul 62, adică imediat după golul doi semnat de Bogdan Rusu. CFR conducea atunci cu 3-2.

Organizatorii au încercat să dea de mai multe ori restart la nocturnă, însă tactica n-a funcționat, iar arena a devenit luminată la un moment dat doar de telefoanele aprinse de cei 1.500 de spectatori aflați în tribune.

Mihai Bordeianu, gafă uluitoare în CFR - Mioveni » Mijlocașul lui Petrescu, „assist” pentru un adversar
CFR CLUJ - Mioveni

CFR Cluj - CS Mioveni, întrerupt 40 de minute din cauza nocturnei

+5 FOTO

Conform regulamentului, gazdele aveau la dispoziție 60 de minute pentru a rezolva problema.

Până la urma, CFR a rezolvat problema, iar partida s-a reluat după circa 40 de minute.

În cazul în care nocturna ar mai cedat o dată, CFR pierdea meciul la „masa verde”. Pasajul din regulament în cazul problemelor cu nocturna:

Clasamentul actualizat din Superliga

Toate detaliile înaintea meciului FCSB - FCU Craiova:

Becali îi lasă lui Rotaru un fotbalist de play-off: „Nu-l mai iau, am transferat deja pe altcineva”

CS Universitatea Craiova pierde un jucător de bază înaintea derby-ului cu Rapid: „Plecarea lui ne lasă descoperiți! Putea rezolva anumite meciuri” + Anunțul oficial al clubului