Alte știri din fotbal
Mihai Stoica i-a răspuns conducătorului din Superliga: „E urât de face”
0
„Mi-a fost clar” » Robert Ilyeș a dezvăluit de ce a plecat de la Csikszereda, clubul-revelație din Superliga: „Le-am spus ce vreau”
1
Adrian Bumbescu, dus la spital după ce i s-a făcut rău la stadion » Ultimele informații
4
Triplul campion al României face Uber, în străinătate: „Câștig mai mulți bani decât în fotbal”
1
Știri din fotbal internațional
Din Liga 5, convocat la Campionatul Mondial! Cum arată lotul naționalei din Noua Zeelandă
0
Camere goale și cereri false de la FIFA » Marele eșec care se conturează înainte de Mondial
0
Freiburg - Aston Villa, finala Europa League » Încă un gol fabulos în final de repriză
0
Răsturnare de situație! Sergio Ramos blochează transferul internaționalului român
0
Lifestyle
A fost căsătorită cu Ioan Timofte, s-a iubit cu Adrian Cristea, acum face afaceri în SUA: „Vorbim despre miliardari din toate colțurile lumii”
10
Cum a ales Vinicius Junior să oficializeze despărțirea de iubita lui: „Îți mulțumesc pentru tot”
8
Laila, iubita-fotomodel a lui Sinner, la momentul mărturisirilor: „Complimentul favorit? Când cineva îmi spune asta”
0
Trend ȘOCANT în Coreea de Sud! Ce au remarcat privitorii la femeile din tribune
2
Un arhitect explică dezvoltarea haotică și traficul de coșmar din ...
Libertatea
Detalii despre uciderea fondatorului „Mango”: motivul pentru care ar fi ...
Adevărul
De nedespărțit și după moarte! Incredibila legătură dintre un fotbalist și ...
GSP SPECIAL
Ce este gazoductul Puterea Siberiei 2 al cărui construcție ar costa 34 de ...
Libertatea
gigi becali are bani dar habar nare de fotbal.se vede de pe luna ca steaua nu are de ani de zile un mijlocas de creatie ,jocul stelei este haotic alearga pe teren dar fara randament.ei joaca pe principiul poate iese ceva si atat nimic mai mult.
Burleanu e de vina ca fcsb e echipa de trei lulele ce pierde pe teren propriu cu nou promovate sau castiga cu arbitri.
Interesant ! Vad pe aici o multime de tineri romani care se opun promovarii altor tineri romani , in conditiile vietii de azi . Ciudat . Foarte ciudat .
O echipa de fotbal presupune anumite cheltuieli. Salariile jucatorilor si staff-ului, terenul, echipamente, deplasari, cantonamente, etc. Si ca in orice business trebuie sa produci mai mult decat cheltuiesti. Aproape toate echipele din Romania sunt in mare dificultate financiara, cu exceptia Viitorului si fcsb. De ce are fcsb bani? Pentru ca s-a calificat in cupele europene. Cati bani are fcsb? Mai putini decat in anii trecuti. Asta pentru ca de la grupele UCL s-a ajuns la grupele europa league unde se afla pe ultimul loc. Concluzia? Banii de la UEFA nu ajung sa progresezi. Sa trecem la Viitorul? De ce are viitorul bani? Pentru ca produce jucatori. Are o academie. Echipa aia e practic o academie in sine. Viitorul nu regreseaza, Viitorul joaca tot mai bine si uite ce jucatori tineri a dat mai nou la nationala si ce jucatori tineri a vandut in ultima perioada. O echipa de juniori nu e o cheltuiala, e o sursa de bani. Echipele romanesti abia supravietuiesc in liga 1 tocmai pentru ca nu au echipe de tineret-sperante ca pe vremuri.
Gresit. Orice regula emisa de un organism precum FRF nu trebuie sa fie agreeata de TOATE echipele. Ca in orice democratie, minoritatea se supune majoritatii. Se voteaza. S-a introdus regula U21 fara un vot? Sau are fcsb drept de veto? Cred ca raspunsul e nu in ambele cazuri. Atunci cu ce drept fcsb nu vrea sa respecte o regula dictata de un for superior? Uite, mie mi s-a parut ca e un abuz sa fiu obligat sa platesc rovigneta cand noi nu avem autostrazi. Dar daca am vrut sa traiesc in Romania, trebuia sa respect si regula asta. Nu mi-a convenit si am plecat. Regula U21 are o logica si e singura masura de imbunatatire a fotbalului romanesc luata in ultimii 25 de ani. Nu o fi ea cea mai buna idee, dar daca are cineva alta, sa o aduca in duscutie. Pana una alta regula exista si trebuie respectata de catre toata lumea. TAS si UEFA nu vor da niciodata dreptate unei echipe care nu respecta un regulament adoptat de catre o federatie nationala.
Un campionat de tineret-sperante este foarte util si benefic din toate punctele de vedere. De ani de zile sustin acest lucru. Toate cluburile din liga I-a ar fi obligate sa-si faca si sa intretina o echipa de tineret care sa joace in fiecare etapa pe acelasi stadion in deschiderea partidelor dintre echipele mari. Ar fi atractiv si pentru spectatorii care in acelasi pret ar viziona doua partide in loc de una (deci s-ar mari substantial numarul acestora), ar fi util si pentru antrenorii lotului mare care si-ar putea urmari pe viu potentialele talente din ograda proprie si ar fi util si pentru selectionerii loturilor de tineret in vederea alcatuirii nationalelor respective. Consider ca decat sa ai o echipa a II-a prin ligile a III-a sau a IV-a care joaca pe terenuri satesti si desfundate si la care nici antrenorul echipei mari si nici cei ai loturilor nationale nu prea au timp sa le urmareasca live, este mult mai bine sa ai un campionat de tineret-sperante paralel cu cel din liga I-a. Chiar si jucatorii, stiindu-se urmariti atat de ochii suporterilor cat si de cei ai diversilor antrenori vor avea o alta motivatie de a juca bine, o alta atitudine. Regula de acum cu obligativitatea folosirii unui jucator de sub 21 de ani este o prostie imensa si nu ajuta cu nimic fotbalul romanesc, dimpotriva!
Pai suntem inscrisi. Jucati si voi acolo si sunteti la fel de parliti
Daca nu iti convine joaca in alt campionat !Dar cine esti tu steaua sa spui tu altor echipe cum sa joace ? Cand iti iei permis, respecti niste reguli de circulatie, nu conduci dupa cum te taie pe tine capul !
@ticbis _ _ _ Spitalele, Drumurile, Școlile de toate gradele, Instituțiile Culturale etc. au nevoie de bani. Menirea sportului, mediatizarea lui și , mai ales, rolul său formator pt generațiile tinere curate, încă nepervertite în vreun fel NU poate fi compatibil cu folosirea ca mijloc de promovare a imaginii unui infractor în domeniul sportului, de mediatizare excesivă a unui personaj mediocru , oricâți bani ar avea acesta și chiar dacă ofensiva și alianța penalilor din vârful societății românești este la apogeu .Din sutele-miile de comentarii de pe acest site reiese că mulți au o astfel de perspectivă-opinie despre fanfaron.Nu și Dvs.
O echipa care se vrea campioana si se pretinde a fi cea mai buna din Romania, nu are voie sa vina cu asemena sczue si discutii. S-a votat o lege, ca e buna ca nu e buna, ea trebuie aplicata si respectata. Se vede ca Steaua nu mai stie sa produca fotbalisti, ci doar sa ii creasca pe ai altora si sa ii vanda mai departe.. adica un fel de bisnita!
Conectează-te la contul tău pentru a adăuga comentarii.