FOTBAL  »  Superliga  »  FC BRAŞOV - CEAHLĂUL 2-0

Braşovul, succes cu 2-0 contra Ceahlăului

Articol de GSP - Publicat miercuri, 07 iulie 2010 00:00

FC Braşov a disputat primul meci amical din această vară, învingînd cu 2-0 divizionara secundă Ceahlăul Piatra Neamţ.

Pentru "stegari" au marcat Robert Ilyeş din lovitură de pedeapsă, în minutul 15, în urma unui fault al lui Cebotaru asupra lui Voicu, respectiv Tene, cu două minute înaintea finalului, cu un şut din opt metri.

FC Braşov - Ceahlăul (II) 2-0

Au marcat: Ilyeş (15 - pen.), Tene (88)

FC Braşov: Mincă - I. Voicu, Majernik, Oros, Cr. Ionescu - Bădoi, Cristescu, Ilyes, Chipciu - Dedu, Hadnagy. Antrenor Daniel Isăilă. Au mai intrat: Kajcsa, L. Dumitru, Pătraş, Tene, Mateiu, Williams, I. Radu, V. Badea, Drăgan, Creţulescu, David, Popa.

Ceahlăul: Villadsen - Dumitraş, Ferariu, Forminte, Burlacu - Vasilache, Cebotaru, Onciu, Bădescu - Constantin, Fabron. Antrenor Marin Barbu. Au mai intrat: Roheţki, Viţelaru, Achim, Ichim, Gafiţa, Ţepeş, Tudose, Miron, Stoian, Bordeianu.

"Sînt foarte mulţumit de jocul din prima repriză. În partea secundă am făcut mai multe schimbări şi am suferit pe faza de apărare, dar şi pe faza de construcţie. Una peste alta rezultatul este important. Victoriile îţi dau încredere şi entuziasm pentru ceea ce avem de făcut în perioada imediat următoare.

Jucătorii aflaţi în probe mai au mult de muncit să ajunga la nivelul jucătorilor de bază. Duminică vom juca cu Forexul, iar miercuri cu Ceahlăul la Braşov", a spus Daniel Isăilă, antrenorul Braşovului.

FCSB se întoarce oficial pe Ghencea! Mihai Stoica a făcut anunțul: „Da, sigur! Pe 6 iulie vom juca acolo”

FCSB poate pierde „un jucător excepțional” » Au început negocierile: „E diferență mare între ce solicită și ce e dispus Gigi să ofere!”