FOTBAL  »  Superliga  »  CFR CLUJ - CRAIOVA 2-3

CFR Cluj. Dan Petrescu, primele critici la adresa jucătorilor: „Ei nu ne-au ajutat în acest an!”

Dan Petrescu și-a criticat oamenii din atac după CFR Cluj - Craiova 2-3 +35   FOTO
Dan Petrescu și-a criticat oamenii din atac după CFR Cluj - Craiova 2-3

Articol de GSP - Publicat luni, 29 iunie 2020 07:09 / Actualizat luni, 29 iunie 2020 07:42

Dan Petrescu (52 de ani), antrenorul celor de la CFR Cluj, și-a criticat oamenii din atac după înfrângerea suferită pe teren propriu contra Craiovei, 2-3.

„Au marcat Ciprian (nr. Deac), Păun, Vinicius ... Din păcate, atacanții noștri nu mai marchează goluri. Avem jucători care pot face diferența, dar, din nefericire, nu ne-au ajutat în acest an”, a spus Petrescu, la finele confruntării care s-a disputat pe „Dr. Constantin Rădulescu”.

În derby-ul cu oltenii, golurile înscrise de CFR au fost reușite de Ciprian Deac (34 de ani, extremă dreapta) și Paulo Vinicius (35, stoper).

Dan Petrescu, „trădat” de atacanți

Vârful folosit de Petrescu aseară a fost Omrani, pe care l-a schimbat în minutul 89 cu Lacina Traore. De asemenea, „Bursucul” a înlocuit un om din atac chiar în minutul 31 din prima repriză, când Păun i-a luat locul lui Costache.

1 decembrie 2019este data ultimului gol reușit de Omrani, atacantul folosit cel mai des de Petrescu în acest sezon