FOTBAL  »  Superliga  »  CRAIOVA - VOLUNTARI 2-1

CRAIOVA - VOLUNTARI 2-1 // Momentul care a stricat atmosfera pe „Oblemenco” » Fotbaliștii lui Pițurcă, huiduiți de propriii fani

Articol de GSP - Publicat sambata, 14 decembrie 2019 20:57

Craiova a învins-o sâmbătă pe FC Voluntari, 2-1, într-o partidă din etapa a 21-a din Liga 1. La pauză, scorul a fost egal, 0-0.

Prima repriză modestă a oltenilor i-a enervat pe cei aproximativ 4.500 de spectatori prezenți pe „Ion Oblemenco”. Cele 3 ocazii importante ale oaspeților, derulate între minutele 37 și 39, au rupt pe moment legătura dintre echipă și fani.

Suporterii oltenilor au început să-i fluiere pe jucători, nemulțumiți de replica dezamăgitoare pe care i-au dat-o ultimei clasate din Liga 1. Băieții lui Victor Pițurcă au avut un singur șut pe cadrul porții adverse în primele 45 de minute!

Finalul dramatic, în care Mihai Bălașa a înscris golul victoriei pentru olteni, a adus însă împăcarea dintre jucători și galerie.

Urmărește AICI partida Craiova - Voluntari!

AICI ai cele mai interesante statistici + clasamente în timp real din fotbalul intern și internațional!