FOTBAL  »  Superliga  »  CS MIOVENI - UTA 0-0

VIDEO Ei ratează, nu marchează » Final în CS Mioveni - UTA » Clasamentul actualizat

CS Mioveni  - UTA 0-0 FOTO: facebook.com/csmioveni.ro
CS Mioveni - UTA 0-0 FOTO: facebook.com/csmioveni.ro

Articol de GSP - Publicat sambata, 06 noiembrie 2021 19:22 / Actualizat sambata, 06 noiembrie 2021 20:04

CS Mioveni și UTA au remizat, scor 0-0, în runda #15 din Liga 1.

Programul complet al etapei #15

UTA a ratat prima ocazie a meciului în minutul 30, când Dangubic nu a găsit cadrul porții dintr-o situație de unu contra unu cu portarul.

Mioveni a răspuns prin reluarea lui Garutti dintr-o fază fixă executată de Buziuc. Fundașul brazilian a trimis pe lângă din apropierea careului mic (38).

UTA putea să intre în avantaj la pauză, doar că același Dangubic a irosit o situație imensă. Singur în fața porții goale, croatul s-a făcut de râs (40)!

Incredibil! Încă o ratare uluitoare în Liga 1 » Antrenorul, exasperat
CS Mioveni - UTA

Arădenii au controlat teritorial partida, dar n-au mai ajuns atât de des în poziții periculoase.

Dumitriu, mijlocașul Mioveniului, putea da lovitura în repriza secundă, trasorul său din marginea careului oferindu-i mari emoții lui Balauru (63), care l-a salvat pe Balint de la o nouă înfrângere cu o intervenție providențială la finalizarea lui Garutti (86).

0-0 scor final.

După acest rezultat, UTA, 24 de puncte, se clasează pe 5, în timp ce Mioveni rămâne în zona roșie: loc de baraj, 14. Argeșenii n-au mai câștigat din 23 august - 1-0 vs. FCU Craiova.

FINAL. CS Mioveni - UTA 0-0

CS Mioveni - UTA: echipele de start

CS MIOVENI: Ducan - Balaur, Scarlatache, Garutti - Oancea, Panait, L. Dumitriu, Burnea - Buziuc, B. Rusu, Blănaru
REZERVE: I. Popescu, A. Iacob, Cierpka, Sanoh, Rădescu, Veres, D. Toma, A. Cristea, Coșereanu
ANTRENOR: Alexandru Pelici

UTA: Balauru - Vukcevic, Erico, Medimorec, Shlyakhov - Vorobjovas, Batha, Miculescu - Ubbink, Roger, Dangubic
REZERVE: Iacob, Benga, Baravykas, Dima, Passaglia, Antal, Isac, Mercioiu, Wagner
ANTRENOR: Laszlo Balint

Stadion: Orăşenesc (Mioveni)
Arbitru: Petrescu Radu (Bucureşti) / A1: Marica Mihai Marius (Bistriţa), A2: Vişan Florian Alexandru (Galaţi)

Probleme mari cu banii în Liga 1: „Nici FRF nu ne ajută! Suntem măcinați”

EXCLUSIV Mircea Rednic a rezolvat și marea problemă de la Dinamo! Fundașul dreapta a trecut vizita medicală și semnează luni