FOTBAL  »  Superliga  »  DINAMO

EXCLUSIV / UPDATE Dinamo a convins un fotbalist cu 33 de meciuri în La Liga! Mâine se semnează contractul

Pedro Alcala (31 de ani, fundaș central) este ultimul fotbalist intrat în atenția lui Dinamo. +39   FOTO
Pedro Alcala (31 de ani, fundaș central) este ultimul fotbalist intrat în atenția lui Dinamo.

Articol de - Publicat duminica, 04 octombrie 2020 19:35 / Actualizat duminica, 04 octombrie 2020 20:53

Pedro Alcala (31 de ani, fundaș central) este ultimul fotbalist acontat de Dinamo.

UPDATE, ora 20:45: Potrivit informațiilor GSP.ro, Alcala s-a înțeles în principiu cu Dinamo, iar mâine se vor parafa actele!

În sezonul precedent, Alcala a evoluat în 31 de partide pentru Girona, dintre care 29 în Segunda. A reușit două pase decisive în campionat.

Pedro Alcala, pe lista lui Dinamo

De-a lungul carierei, Pedro Alcala a mai evoluat pentru Alcoron, Malaga, Marbella, Real Union, Malagueno, Getafe, Almeria, Real Murcia și Llagostera.

33 de meciuria bifat jucătorul în La Liga pentru Girona (sezoanele 2017-2018, 2018-2019); are un gol în primul eșalon fotbalistic din Spania

650.000 de euroeste cota de piață a lui Alcala, potrivit Transfermarkt

Dinamo, activă în mercato

Andrei Radu (24 de ani), fundașul stânga al lui CFR, a semnat deja cu Dinamo! Acesta nu intra în planurile lui Dan Petrescu și a acceptat să revină la formația alb-roșie. Bucureștenii tratează împrumutul unui alt fotbalist defensiv de la Girona: Santiago Bueno, un stoper uruguayan de 23 de ani. 

Un alt fundaș central, de această dată cu supernume, Kyriakos Papadopoulos, despre care Gazeta Sporturilor a anunțat încă de vineri seară, este o variantă foarte costisitoare pentru roș-albi. Iar înfrângerea cu FCSB, coroborată cu faptul că echipa are trei eșecuri în 6 etape, doar 5 puncte în clasament, i-au pus pe gânduri și pe oficialii „câinilor" - toate detaliile, AICI.

FOTO Cele mai tari imagini din FCSB - Dinamo 3-2

+34 FOTO

VIDEO Cosmin Contra, după FCSB - Dinamo 3-2: „Păcat că munca unor jucători este ştirbită de o greşeală!”

Citește mai multe știri despre Dinamo:

Fanii lui Dinamo pun presiune pe șefii spanioli după înfrângerea cu FCSB! Pe cine vor în conducere: „Suntem călcați în picioare, avem nevoie de el!”

Citește și:
Răzvan Lucescu, omagiu pentru victimele accidentului din Timiș » Imagini copleșitoare de la Salonic
Campionate
Răzvan Lucescu, omagiu pentru victimele accidentului din Timiș » Imagini copleșitoare de la Salonic
Fotomodelul a reapărut la meciul lui Zverev, la 3 săptămâni de când germanul nega vehement acuzațiile de infidelitate
Tenis
Fotomodelul a reapărut la meciul lui Zverev, la 3 săptămâni de când germanul nega vehement acuzațiile de infidelitate
Gigi Becali a izbucnit în direct: „Pentru asta, Rapid nu va lua titlul niciodată. Dumnezeu va face dreptate!”
Superliga
Gigi Becali a izbucnit în direct: „Pentru asta, Rapid nu va lua titlul niciodată. Dumnezeu va face dreptate!”
Și-a etalat corpul perfect pe marginea piscinei, înaintea Jocurilor Olimpice de iarnă: „Ne vedem la Milano”
Jocurile Olimpice
Și-a etalat corpul perfect pe marginea piscinei, înaintea Jocurilor Olimpice de iarnă: „Ne vedem la Milano”
EXCLUSIV Bancă scoasă la vânzare în România
Profit.ro
EXCLUSIV Bancă scoasă la vânzare în România
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

„Miza programului n-a fost ascensiunea, ci moartea” » De ce escaladarea live a unui zgârie-nori de către Alex Honnold a fost greșită: „Clădirea nu e munte, e o vânătoare de clickuri vopsită drept căutare interioară”

„Părul fetei arde vâlvătăi... Zbor final! Stop!” » GSP publică o serie specială, la 50 de ani de la perfecțiunea olimpică a gimnasticii: „Nadia, 10 la Montreal”


Comentarii (35)
sala_dalles
sala_dalles  •  04 Octombrie 2020, 21:46
Postat de mario_rdfe_ pe 04 Octombrie 2020, 21:40

Cu siguranta este un transfer foarte bun, atat de bun incat nu prea cred pana nu il vad prezentat. tot asa au zis si cu Pombo si varful ala care a fost pe la Bilbao...iar daca vine, din pacate o sa sara din schema Puljic, regula u 21 ne impiedica sa jucam cu amandoi in axul central !

Andrei ala e luat de umplutura ca nu a prins nici banca de rezerve la cfr !

ang3ldev1l2
ang3ldev1l2  •  04 Octombrie 2020, 20:46
Postat de unitedsteaua50 pe 04 Octombrie 2020, 20:18

Spaniolii sunt oricum mai buni ca arlechinii gigisti!

S-a vazut ieri cat de buni sunt

3980873398594792
Liviu Popovici  •  04 Octombrie 2020, 20:38

Mare jucator. La ce am vazut ieri, prefer un Perianu, Octavian Popescu, Man sau Morutan. Iti creste inima de bucurie cand vezi tinerii cum joaca, cum pun osul, cu sufera pentru echipa si cum se bucura. Luati voi toti pensionarii din Spania ca o sa fie buni in Be

Vezi toate comentariile (35)
Comentează