FOTBAL  »  Superliga  »  DINAMO

Dinamo, înfrângere cu CS Mioveni la primul meci al lui Flavius Stoican » Ce echipă a folosit antrenorul

Dinamo - CS Mioveni 0-2 / FOTO: GSP +36   FOTO
Dinamo - CS Mioveni 0-2 / FOTO: GSP

Articol de - Publicat miercuri, 12 ianuarie 2022 14:29 / Actualizat miercuri, 12 ianuarie 2022 16:13

La primul meci sub comanda lui Flavius Stoican, Dinamo a pierdut contra celor de la CS Mioveni, 0-2.

Fără jucători importanți în primul „11”, precum Gabi Torje și Ricardo Grigore, care au acuzat o stare de răceala, dar și fără Steliano Filip, Buleică și Tomozei, care au avut un program separat azi, Dinamo a jucat modest și a fost învinsă de ocupanta locului 12 din Liga 1.

Scene dure în amicalul lui Dinamo de azi: fotbalist făcut KO, nervi și îmbrânceli: „E la spital, are ochiul umflat”
DINAMO - CS MIOVENI 0-2

Dinamo, înfrângere cu CS Mioveni la primul meci al lui Flavius Stoican

Meciul amical s-a jucat la Buftea, la Centrul Național de Fotbal, iar formația alb-roșie nu a putut să-i pună probleme rivalei din lupta pentru salvarea de la retrogradare.

Scorul a fost deschis în minutul 42. După ce fundașii lui Dinamo au respins o centrare, mingea a ajuns la Rădescu. Acesta a trecut de doi dinamoviști în banda dreaptă și i-a pasat lui Wright (un jamaican aflat în probe), care a marcat cu un șut din prima, de la 6 metri. Mioveni a ratat și un penalty în prima repriză: Eșanu a ieșit greșit, provocând o lovitură de la 11 metri, apoi s-a revanșat apărând șutul lui Buziuc (minutul 15).

+32 FOTO
  • Sursă foto: Cristi Preda (GSP

Stoican a introdus mai mulți tineri în partea secundă, iar aceștia nu au avut forța de a pune probleme adversarilor. Scorul final a fost stabilit în minutul 80, de Veres. Acesta a primit o pasă în careu de la Sanoh, a profitat de lipsa de marcaj și a înscris cu un șut de la 10 metri.

Dinamo în prima repriză: Eșanu – Nica, Ehmann, Patriche, An. Radu – Răuță (cpt), Carp – Bordușanu, Matei, Sorescu – Ivanovski
Au mai jucat: Fara, Giafer, Popa, Amzar, Crețu, Cl. Stan, A. Bani, Mihaiu, Răducan, Țîră

CS Mioveni în prima repriză: Popescu - Rădescu, Al. Iacob, Scarlatache, Garutti, Șerbănică – D. Toma, Dumitriu - Buziuc, Rusu, Wright.
Au mai jucat: Oancea, Balaur, Burnea, Vereș, Coman, A. Voinea, Dat, Sanoh

În următorul amical, Dinamo va evolua la Ovidiu,  sâmbătă 15 ianuarie (ora 18:00), împotriva Farului Constanța, în direct la Pro X.

VIDEO De ce urăște Andrei Ivan pe Dinamo: „N-o suport! Am fost în probe și mi-au zis că nu-s bun! Acum îi taxez peste tot! Karma”

EXCLUSIV Fanii lui Dinamo i-au gonit familia din țară: „Dacă e să mi se întâmple ceva, măcar ei să fie bine”