FOTBAL  »  Superliga  »  DINAMO

EXCLUSIV S-a rezolvat o problemă importantă la Dinamo: „Sută la sută, până la finalul sezonului”

Zeljko Kopic // FOTO: Cristi Preda
Zeljko Kopic // FOTO: Cristi Preda

Articol de - Publicat miercuri, 03 aprilie 2024 17:05 / Actualizat miercuri, 03 aprilie 2024 19:34

Zeljko Kopic, antrenorul lui Dinamo, a transmis că s-a rezolvat problema cu viza de ședere a preparatorului fizic sârb Aleksa Boskovic, până la finalul sezonului. Croatul a dat detalii și despre situația actuală la formația lui.

Dinamo a primit o veste foarte bună, având în vedere pregătirea meciurilor pentru finalul decisiv din play-out. Aleksa Boskovic, preparatorul adus de Zeljko Kopic, și-a rezolvat situația cu viza de ședere în România și nu va mai avea probleme până la sfârșitul campionatului.

Mandorlini va fi doar consultant! SURPRIZĂ: cine e până la urmă ALESUL lui Nelu Varga pentru banca tehnică a lui CFR Cluj
CFR CLUJ
Mandorlini va fi doar consultant! SURPRIZĂ: cine e până la urmă ALESUL lui Nelu Varga pentru banca tehnică a lui CFR Cluj

Aleksa Boskovic și-a rezolvat problema cu viza de ședere în România

Un om foarte important în angrenajul formației în ultimele luni, Aleksa Boskovic, a absentat o perioadă de la antrenamentele echipei, fiind obligat să meargă în țara sa, Serbia, pentru a-și rezolva cu viza de ședere pentru România, conform informației publicate ieri de ProSport.

Dinamovistul a lucrat de la distanță pentru două săptămâni, conversându-se cu celălalt preparator al echipei, Mădălin Udrea, care s-a ocupat de pregătirea fizică a lotului. Dar problema s-a rezolvat în privința sârbului.

Între timp, situația s-a rezolvat.

„Totul este în regulă, Aleksa este la echipă, băieții se antrenează, nu e nicio problemă. Au fost ceva probleme legate de viza de ședere, însă acum totul s-a rezolvat până la finalul campionatului. Nu va mai fi nevoie să plece, să vină, va rămâne pentru a-și duce la bun sfârșit munca la Dinamo", a explicat antrenorul Zeljko Kopic pentru Gazeta Sporturilor.

Tot lotul lui Dinamo este valid, momentan, pentru meciul cu Oțelul

Dinamo a remizat, scor 1-1, cu Petrolul Ploiești, în ultima etapă, pregătește acum confruntarea cu Oțelul Galați, de luni seară, de la ora 20:30.

Andrei Nicolescu, administratorul special al clubului, a declarat pentru GSP.ro că gruparea din centrul Capitalei a primit motivarea de la FRF și va depune recurs pentru diminuarea pedepsei de 4 etape fără spectatori la meciurile de acasă.

În ceea ce privește echipa, tehnicianul croat a dat vești bune suporterilor. Cu toate că suflarea roș-albilor este furioasă pentru penalty-ul controversat din care Dinamo a fost egalată de Petrolul în minutul 90+13. Formația „câinilor" este aptă din punct de vedere medical, sută la sută.

„Luptăm! 2-3 rezultate bune și foarte bune la rând ne vor da și mai multă energie. Este pozitiv că n-avem nicio problemă de lot, că băieții sunt sănătoși. Mergem să facem un joc bun la Galați și să luptăm pentru victorie", a reacționat Kopic pentru GSP.ro.

14puncte în ultimele 8 etape a adunat Dinamo în L1

VIDEO. Zeljko Kopic, interviu eveniment pentru GSP: despre experiența la Dinamo, implicarea lui Mircea Lucescu, viața în România și conexiunea cu fanii

Citește și alte știri:

EXCLUSIV Dinamo pornește contraatacul: „Azi, depunem recurs”

EXCLUSIV Ce a răspuns Andrei Nicolescu la întrebarea: „Se vrea retrogradarea lui Dinamo?” » Șeful „câinilor” acuză

Citește și:
„Trebuie să refac zilnic stocul!” » În Marele Bazar din Istanbul, reporterii GSP au găsit legătura cu România: costă 15 euro și „rupe piața”
Nationala
„Trebuie să refac zilnic stocul!” » În Marele Bazar din Istanbul, reporterii GSP au găsit legătura cu România: costă 15 euro și „rupe piața”
După antrenamentul oficial, Ionuț Radu a decis! Ce va face portarul român la marele meci cu Turcia
Nationala
După antrenamentul oficial, Ionuț Radu a decis! Ce va face portarul român la marele meci cu Turcia
„Ce întrebare e asta?” » Drăgușin a ocolit curiozitatea reporterului GSP, apoi Mircea Lucescu s-a răstit: „Care e problema? Și Hagi a făcut-o”
Nationala
„Ce întrebare e asta?” » Drăgușin a ocolit curiozitatea reporterului GSP, apoi Mircea Lucescu s-a răstit: „Care e problema? Și Hagi a făcut-o”
Rivalul chinezesc pentru Tesla, surprins pe străzile din Europa! Peste 100.000 de rezervări în doar două săptămâni de la lansare
Noutati auto
Rivalul chinezesc pentru Tesla, surprins pe străzile din Europa! Peste 100.000 de rezervări în doar două săptămâni de la lansare
FOTO Primul aeroport privat din România atrage un investitor elvețian
Profit.ro
FOTO Primul aeroport privat din România atrage un investitor elvețian
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

Cine a fost, cu adevărat, Chuck Norris? 5 centuri negre, 35 de Dani: „A numărat până la infinit. De două ori”

„Imigranții l-au băgat în comă în 5 minute!” » Neamțul celebru din România critică DRASTIC Germania: „Acesta e adevărul! Sunt creștin, nu vreau să fim țară musulmană”


Comentarii (0)

Articolul nu are încă niciun comentariu. Fii primul care comentează!

Comentează