FOTBAL  »  Superliga  »  DUNĂREA CĂLĂRAȘI - GAZ METAN MEDIAȘ 0-0

DUNĂREA CĂLĂRAȘI - GAZ METAN 0-0 // VIDEO Chin de ziua lui Alexa! Dunărea Călărași și Gaz Metan au dezamăgit în primul meci al zilei din Liga 1, 0-0

Articol de GSP - Publicat duminica, 28 octombrie 2018 15:55

Dunărea Călărași și Gaz Metan au încheiat la egalitate, 0-0, partida pe care au jucat-o în ultima etapă a turului sezonului regulat.

Gaz Metan putea urca până în zona podiumului Ligii 1, dar a făcut o partidă dezamăgitoare, în care elevii lui Teja și-au bătut joc de puținele ocazii avute. Prima repriză a fost animată doar de șuturile lui Naser Chamed, prinse fără probleme de Straton, portarul gazdelor.

Ardelenii au încercat să forțeze după pauză și au ratat câteva ocazii mari, cum a fost cea irosită de Fortes în minutul 52, care a finalizat dezamăgitor din câțiva metri. Același Fortes a mai produs panică în defensiva lui Alexa în minutele 76 și 89, dar scorul a rămas nemodificat până la final.

Echipa lui Dan Alexa a jucat curajos etapa trecută cu Dinamo, dar azi a dezamăgit crunt și nu a avut nicio ocazie importantă pe durata meciului. Călărășenii sunt pe locul 8, cu 16 puncte.

Gaz Metan a urcat un loc, de pe 6, pe 5, echipa lui Mihai Teja având 21 de puncte după 13 etape.

Dunărea Călărași - Gaz Metan Mediaș 0-0

Echipele de start:

Dunărea Călărași: Staton - Gligorov, Șeroni, Dobrosavlevici, Ispas - Honciu, Bourceanu - Kanda, S. Pană, Carnat - Mediop
Rezerve:
Lungu, Șandru, St. Cucu, G. Simion, H. Keyta, Clemence, V. Munteanu
Antrenor:
Dan Alexa

Gaz Metan Mediaș: Pleșca - Trif, M. Constantin, I. Cristea, V. Crtețu - N. Chamed, Fofana, Ely Fernandes, D. Olaru - A. Ivanov, Fortes
Rezerve:
Ricardo Batista, I. Stancu, Buziuc, Diallo, S. Bușu, Pop, R. Romeo
Antrenor:
Mihai Teja

Arbitru: George Găman / A1: Adrian Ghinguleac / A2: Vladimir Urzică / Observator: Eduard Dumitrescu
Stadion: "Ion Comșa", Călărași