Comentarii (49)
haideusicfr
haideusicfr  •  07 Ianuarie 2017, 11:40

Apropo de oameni culti. In poza este unul.Si *scriitor* pe deasupra. Un *** ca asta monopolizeaza o gazeta intreaga.

Acest comentariu a fost moderat deoarece continea limbaj vulgar sau jignitor.

haideusicfr
haideusicfr  •  07 Ianuarie 2017, 11:32
Postat de apolzancca pe 07 Ianuarie 2017, 10:13

Eu credeam că ai tastat greșit,dar m-am înșelat...tu nu ești numai prost dar ești și consecvent în prostie...prenumele „io”nu există în limba română...

Ai fost plecat vreodata din *scumpa * ta literara tara de origine? *Da* curiozitate. *Face* bine plecarile .Te mai *descuie* la creiere. Alea ce *este* in capsoarele minunate. Acordurile ce *este* intre subiect si predicat sunt caracteristice pe la voi.Regionalismele sunt deseori interesante. Si acceptate.

timm
timm  •  07 Ianuarie 2017, 11:22
Postat de apolzancca pe 07 Ianuarie 2017, 10:13

Eu credeam că ai tastat greșit,dar m-am înșelat...tu nu ești numai prost dar ești și consecvent în prostie...prenumele „io”nu există în limba română...

Vezi daca esti proasta si nu cunosti limba romana? Regionalismele fac parte din limba romana. io este un regionalism din Ardeal.

869192929839265
Dragos Bargaoanu  •  07 Ianuarie 2017, 10:56

FCSB = FACEM CE SPUNE BECALI!

1576164249379310
Florin Bălănescu  •  07 Ianuarie 2017, 10:46

Pentru proştii de la jesepe, acum: în primul rînd, steaua e pe cer, nu e a ciobenului - al lui e numai fecesebeul; în al doilea rînd, "marele conducător" e înaintea tuturor al vostru, căci voi îi sunteți cei mai slugarnici supuşi; iar, în al treilea rînd, ia *** *** ***, cu tot. ***.

Acest comentariu a fost moderat deoarece continea limbaj vulgar sau jignitor.

1576164249379310
Florin Bălănescu  •  07 Ianuarie 2017, 10:34

Pentru apolzancca: vorbeşti de prostia altuia ca de funia din casa spînzuratului, căci te-ai băgat ca musca în... gramatică. În primul rînd, "io" e pronume (şi nu prenume); în al doilea rînd, acest cuvînt există în limba română de peste 700 de ani; e de ajuns să deschizi DEX-ul, de exemplu, şi vei vedea că "io" înseamnă "eu" atît ca formă populară actuală (regionalism), cît şi învechită, dar consemnată constant în dicționare (arhaism). Şi tocmai tu te-ai găsit să faci proşti pe alții...

apolzancca
apolzancca  •  07 Ianuarie 2017, 10:13
Postat de utilizator șters pe 06 Ianuarie 2017, 20:38

Deci, te bagi sau nu?! Ideea nu ii aparține lui timm, a venit de la un jijist (cred ca era Westerfield) si atat io cat si el am fost de acord. Tu?

Eu credeam că ai tastat greșit,dar m-am înșelat...tu nu ești numai prost dar ești și consecvent în prostie...prenumele „io”nu există în limba română...

timm
timm  •  07 Ianuarie 2017, 10:01
Postat de Calin Francu pe 07 Ianuarie 2017, 09:39

Asta cu prejudiciu e vrajeala. Spunemi tu ce patron a mai investit intr-o baza care nu e a lui ca Becali, Tribuna Oficiala,parcari,tabela de marcaj,nocturna,baza de antrenament, plus altele, acum ei cer prejudiciu dar cind echipa juca in Ghencea si Becali facea aceste lucruri de ce nu au iesit sa spuna ca aduce prejudiciu clubului sportiv. Pentru ca le convenea, acum stiind ca stadionul va fi modernizat ce si-au spus da-l dracului cu nocturna lui cu tot ca oricum statul va reface stadionul din bani publici ce mai conteaza. Asa de prosti sinteti cum dracu sa infintezi o echipa pe bani publuci si sa poti face performanta mai ales ca ai stabilit citeva conditii de sponsorizare prin care tu nu ai nici o sansa de a gasi un investitor fraier sa le accepte si aici ma refer la taxa de 3mil.euro anul data clubului sportiv.

Problemele juridice te depasesc. Se judeca rejudiciul produs de echipa infractorului Becali. A fost evaluat la 37 de milioane.

1763887750508605
Calin Francu  •  07 Ianuarie 2017, 09:39
Postat de timm pe 07 Ianuarie 2017, 00:07

Asa ca nu e de mirare ca are un prejudiciu de 37 de milioane.

Asta cu prejudiciu e vrajeala. Spunemi tu ce patron a mai investit intr-o baza care nu e a lui ca Becali, Tribuna Oficiala,parcari,tabela de marcaj,nocturna,baza de antrenament, plus altele, acum ei cer prejudiciu dar cind echipa juca in Ghencea si Becali facea aceste lucruri de ce nu au iesit sa spuna ca aduce prejudiciu clubului sportiv. Pentru ca le convenea, acum stiind ca stadionul va fi modernizat ce si-au spus da-l dracului cu nocturna lui cu tot ca oricum statul va reface stadionul din bani publici ce mai conteaza. Asa de prosti sinteti cum dracu sa infintezi o echipa pe bani publuci si sa poti face performanta mai ales ca ai stabilit citeva conditii de sponsorizare prin care tu nu ai nici o sansa de a gasi un investitor fraier sa le accepte si aici ma refer la taxa de 3mil.euro anul data clubului sportiv.

1763887750508605
Calin Francu  •  07 Ianuarie 2017, 09:25

Tu comparo Timisoara cu Steaua. Pai Steaua lua campionatul si mergea in cupele europene si daca juca prost nu mai venea lumea la stadion in special cei din Bucuresti. Suporterul stelist e pretentios vrea performanta vrea calitate cum sa faci comparatie cu alte echipe. De aceea spun ca dezamagirea va fi mare cind Steaua lui Becali va disparea si va ramine clona asta de la armata. Suporteri ii menti si ii faci doar prin performanta nu jucind in judet. Bine nu vor disparea toti dar nu va mai fi cea fost. Cei din provincie majoritatea vor migra la alte echipe sau se vor lasa pentru ca e greu sa astepti 9poate 10ani sa ajungi la nivelul actualei echipe.

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • •••
  • 5
Comentează