FOTBAL  »  Superliga  »  RAPID - UTA

FOTO Eroare mare de arbitraj în Rapid - UTA » 11 metri neacordat

Rapid - UTA. În minutul 50, la 1-0 pentru arădeni, trupa lui Laszlo Balint trebuia să primească o lovitură de la 11 metri.

Articol de GSP - Publicat sambata, 29 ianuarie 2022 21:30 / Actualizat sambata, 29 ianuarie 2022 22:05

Rapid - UTA 1-1. În minutul 50, la 1-0 pentru arădeni, trupa lui Laszlo Balint trebuia să primească o lovitură de la 11 metri.

Aflat în careul giuleștenilor, Idriz Batha a fost călcat în mod evident de Alexandru Albu.

Perfect plasat, Radu Petrescu, „centralul” partidei, a lăsat jocul să continue. Greșeală mare de arbitraj.

Reluările TV au fost concludente:

Eroare mare de arbitraj în Rapid - UTA » 11 metri neacordat

Citește mai multe știri despre Rapid - UTA:

Moment crucial în Rapid - UTA: penalty, „roșu”, meci oprit 3 minute de arbitri!
Rapid - UTA
Incidente în pauza meciului Rapid - UTA » Au fost implicați și fanii altor două formații
Rapid - UTA

Interviu-eveniment cu Stanislas Wawrinka, omul care „a spart” BIG 4: „Am ZERO regrete pentru Wimbledon și am trăit cel mai frumos sentiment din tenis ”. Ce spune despre dispariția reverului cu o mână

Presimte o alegere-șoc la Rapid: „Sunt aproape sigur că el vine! Este înaintea lui Șumi ca variantă”

Comentarii (38)
3133872973525683
George Necula  •  30 Ianuarie 2022, 16:59

Sunteți anti Rapid București, comuniștilor, sclavii lui Becali.

4787725687980463
Inocentiu Ionita  •  30 Ianuarie 2022, 16:25

Nu inteleg de ce nu vorbeste nici un jurnalist, care ar trebui sa fie impartial si de faptul ca din reluari, hentul a foat gol valabil si de aici si dezanatajarea Rapidului cu eliminarea unui jucator mai mult de o repriza. Se vorbeste doar de un 11m, care nu a fost reclamat nici de jucatorul UTA-ei. Mi se pare o lipsa de corectitudine a jurnalistului. M-ar bucura ca toti cei care scriu sa poata fi apreciati in conformitate cu corectitudinea fata de toti competitorii, altfel opinia puublica este influentata in mod incorect. Apreciez echipele din competitie si suporterii lor. Suporterii pot fi aubiectivi, insa nu si jurnalistii!

remarque
remarque  •  30 Ianuarie 2022, 11:22
Postat de Radulescu Horatiu pe 30 Ianuarie 2022, 10:22

Tu are probleme grave la limba română,nu prea pot înțelege la tine.In principiu tu are dreptate mare acesta este un *** de arbitru *** de la UTA și dat la Rapid.No,tulai Doamne,tu pune mâna pe carte și învată la limba română.

cred ca pentru un minoritar, se exprima decent in limba romana. Face evident dezacorduri, dar se poate scuza. Bunavointa conteaza. In rest omul are dreptul sa-si exprime parerea si in cazul de fata arbitrul se pare ca a gresit. E un fan a lui Sepsi e ca orice fan al oricarei alte echipe. Sunt destui postaci romani pe aici care se exprima mai rau in limba materna decat el.