FOTBAL  »  Superliga  »  FARUL - FC VOLUNTARI 1-1

foto Farul a cerut un penalty cu FC Voluntari: „Să vină VAR-ul!”

Farul - FC Voluntari 1-1 | În minutul 80, echipa lui Gică Hagi putea beneficia de o lovitură de la 11 metri.

Articol de GSP - Publicat sambata, 07 mai 2022 20:14

Alexi Pitu a luat o acțiune pe cont propriu din jumătatea Farului, l-a driblat pe Tamaș, a trecut apoi și de Armaș și a căzut în careu după un duel cu Tavares

Hagi se ia de un titular de la Farul: „E centrare pe 3 metri, nu ieși?!”
Farul - FC Voluntari 1-1

Farul a cerut un penalty cu FC Voluntari

Deși Pitu a cerut vehement penalty, pe imaginile live decizia arbitrului George Găman de a lăsa jocul să continue a părut una corectă.

Una dintre reluări arată însă că, pe lângă duelul umăr la umăr, Tavares l-a lovit cu piciorul drept în gambă pe Pitu. Astfel, existau circumstanțe pentru acordarea unui penalty.

Farul a cerut un penalty cu FC Voluntari: „Să vină VAR-ul!”
Momentul în care Tavares îl lovește pe Pitu

„Îl lovește, e lovitură de la 11 metri”, a punctat Ilie Dumitrescu în emisiunea „Digi Sport Special”. „Să vină VAR-ul!”, a comentat și Gabi Balint.

Mai multe știri de actualitate:

FCSB, la mâna celor de la CFR Cluj! » Cum ar putea bloca ardelenii disputarea meciului în Ghencea, chiar dacă CSA ar răspunde favorabil cererii echipei lui Becali

FC Argeș, 50 de ani de la primul titlu din istorie! Zi aniversară la Pitești: „Poate mai descoperiți un Dobrin”

Interviu-eveniment cu Stanislas Wawrinka, omul care „a spart” BIG 4: „Am ZERO regrete pentru Wimbledon și am trăit cel mai frumos sentiment din tenis ”. Ce spune despre dispariția reverului cu o mână

Presimte o alegere-șoc la Rapid: „Sunt aproape sigur că el vine! Este înaintea lui Șumi ca variantă”