FOTBAL  »  Superliga  »  FC BOTOȘANI - CONCORDIA CHIAJNA 0-0

FC BOTOȘANI - CONCORDIA CHIAJNA 0-0 // VIDEO » Remiză albă în Moldova! Alexandru Albu putea da lovitura pe final de meci pentru oaspeți

Botoșani - Concordia Chiajna // FOTO: GSP

Articol de GSP - Publicat luni, 11 martie 2019 17:30

FC Botoșani și Concordia Chiajna au remizat în prima etapă din play-out, scor 0-0, într-un meci în care au lipsit doar golurile, nu și ocaziile.

Moldovenii puteau deschide scorul în minutul 14, dar Fulop a greșit preluarea în careu și ilfovenii au scăpat cu fața curată.

Zece minute mai târziu, Fota (Chiajna) a pierdut mingea la 20 de metri de propria poartă, Golofca a recuperat, dar portarul Rîmniceanu a fost la post și a respins magistral.

Cu cinci minute înainte de final, Albu (Chiajna) putea da lovitura, dar a trimis cu capul din trei metri în aut de poartă.

• FC Botoșani ocupă locul 3 în play-out, cu 19 puncte, la egalitate cu primele două clasate. De partea cealaltă, Chiajna rămâne ultima, cu 10 puncte.

FC BOTOȘANI - CONCORDIA CHIAJNA 0-0

AICI a fost meciul liveTEXT

Vezi VIDEO cu cele mai importante faze

FC Botoșani: Pap - Dumitraș, Miron, Burcă, Soiledis - L. Fulop, Rodriguez, Fabbrini - Golofca, M. Roman, Ongenda
Rezerve: Fraisl, Patache, Chindriș, Papa, Buș, Karaboue, Oaidă
Antrenor: Liviu Ciobotariu

Concordia Chiajna: Rîmniceanu- Joao Meira, Marc, Cadamuro, Fota - Grădinaru, Albu, Gorobsov, Cristescu - Moussa, Alexe
Rezerve: Bawab, Nivaldo, Ivanovici, Stănică, Bărboianu, Greab
Antrenor: Adrian Falub

Arbitru: Andrei Antonie (București) A1: Daniel Mitruți (Craiova) / A2: Laszlo-Imre Bucsi (Sfântu Gheorghe) / Observator: Zoltan Szekely (Baia Mare)
Stadion: Municipal (Botoșani)

REZULTATELE PRIMEI ETAPE DIN PLAY-OUT:

Dinamo - Călărași 2-0 (Detalii AICI)
Hermannstadt - Gaz Metan 0-2 (Detalii AICI)
Poli Iași  - FC Voluntari 0-2 (Detalii AICI)
FC Botoșani - Concordia Chiajna 0-0

cLASAMENT PLAY-OUT:

Vezi și: LPF a anunțat vânzarea drepturilor TV! La ce posturi vor putea fi urmărite meciurile în sezonul următor + Ce modificări vor fi aduse