FOTBAL  »  Superliga  »  FCSB - RAPID 3-1

FCSB - Rapid 3-1. Toni Petrea, despre schimbarea lui Budescu: „Mulțumesc de participare!”

FCSB - Rapid 3-1. Toni Petrea, antrenorul roș-albaștrilor, a glumit la final pe seama schimbării lui Constantin Budescu de la pauză. +30   FOTO

Articol de GSP - Publicat miercuri, 15 decembrie 2021 23:20 / Actualizat miercuri, 15 decembrie 2021 23:21

„Ce să-i spun lui Budescu la pauză? Mulțumesc de participare! (n.r. - râde). Schimbarea lui Budescu a fost normală, jocul n-a mers la fel de bine în prima repriză ca în primele minute și trebuia să aducem ceva viteză în atac”, a declarat Petrea.

FCSB - Rapid. Scandari rasiste pe Arena Națională + Ce nu s-a văzut la TV: rapidiștii au rupt cordonul de stewarzi pentru a se răfui cu rivalii
FCSB - RAPID

FCSB - Rapid. Toni Petrea, despre...

• ...Rapid: „Un adversar incomod, care ne-a pus probleme. Am început bine meciul, am marcat, după ne-am retras și am permis adversarului să vină peste noi. Am luat și gol la ultima fază din prima repriză. Repriza a doua a fost mai echilibrată, fără multe ocazii, dar este bine că am dominat finalul de meci. Mă bucur că am reușit să câștigăm, e important că am crezut până la capăt”
  • ...Ianis Stoica: „A intrat bine, am mereu discuții cu el și îi explic ce are de făcut. Mă bucur că astăzi a decis meciul”
  • ...Budescu și Keșeru: „Sunt jucători cu experiență, cu multe meciuri, nu cred că sunt afectați de criticile și discuțiile care se fac în jurul lor. Ei muncesc și își văd de treabă”
  • ...Florin Tănase: „Ușor, ușor își revine la forma de anul trecut. Vom vedea dacă transferul lui se materializează. Până atunci sper să ne ajute cât mai mult”

Budescu nu mai fusese titular la FCSB din 7 noiembrie, remiza cu FC Voluntari, 0-0, ultimul meci ca antrenor al roș-albaștrilor pentru Edi Iordănescu. El a revenit în prima echipă contra Rapidului, ca vârf fals, la 24 de ore de când patronul echipei, Gigi Becali, îl criticase în public pentru indolență.

FOTO. Cele mai tari imagini din FCSB - Rapid 3-1