FOTBAL  »  Superliga  »  FCSB - SEPSI 2-0

FCSB - SEPSI 2-0 // Jucătorii de la FCSB l-au dezamăgit pe Gigi Becali! Ce declarase patronul înainte de FCSB - Sepsi

FCSB - Sepsi // FOTO: Cristi Preda

Articol de GSP - Publicat luni, 08 aprilie 2019 22:01

FCSB și Sepsi au terminat la egalitate, 0-0, prima repriză a ultimul meci din etapa a 4-a din play-off-ul Ligii 1. În final, FCSB a câștigat cu 2-0.

Scorul pauzei îl nemulțumește pe Gigi Becali, patronul FCSB, care își dorea formația lui să rezolve meciul încă din primele 40 de minute.

„E un spectacol pe care trebuie să-l câștigi. Să intri din prima și să rezolvi meciul în 25 de minute. Asta dacă ești echipă mare... Dacă nu rezolvi meciul în 30-40 de minute, nu ești echipă mare!”, a declarat Gigi Becali înainte de meci, chiar când a ajuns la Arena Națională.

Prima repriză a meciului FCSB - Sepsi a fost una echilibrată, cu ocazii mari la ambele porți. Citește AICI cronica meciului FCSB - Sepsi!

Gigi Becali îl scoate pe Cristi Bălgrădean din echipa de start: „Greșește, nu greșește, Andrei Vlad trece la timonă” » Despre Olimpiu Moruțan: „Face 100 de milioane!”

AICI ai cele mai interesante statistici + clasamente în timp real din Liga 1!

De pe patul de spital, Cornel Dinu a vorbit cu GSP despre situația critică a lui Dinamo: „Doar asta mai pot să fac”