FOTBAL  »  Superliga  »  FCSB - CSU CRAIOVA 2-0

Darius Olaru, replică după criticile lui Gigi Becali: „De ce nu a făcut asta?”

Articol de - Publicat luni, 08 aprilie 2024 09:17 / Actualizat luni, 08 aprilie 2024 09:17

Criticat de patronul Gigi Becali după prestația din meciul contra celor de la CSU Craiova (2-0), Darius Olaru, mijlocașul de 26 de ani de la FCSB, a venit cu replica.

Scos în minutul 87, din cauza unor probleme medicale, Darius Olaru a fost jucătorul criticat de Becali după meci. Finanțatorul a spus că dacă alt jucător ar fi jucat așa, l-ar fi scos.

Pe scările Arenei Naționale, Dumitru Dragomir a dezvăluit cine l-a impresionat în FCSB - Craiova
FCSB - CSU CRAIOVA 2-0

Reacția lui Darius Olaru după ce a fost criticat de Gigi Becali

„În opinia mea, am făcut o primă repriză foarte bună. Am dominat jocul la capitolul ocazii. Le-am lăsat deliberat posesia. Știam că dacă recuperăm vom avea spații. Era clar că vom avea spații pe contraatac. În a doua repriză i-am lăsat să paseze în fața noastră. Așa am intrat. Ne-am propus să-i lăsăm să paseze.

De ce nu m-a schimbat? Dacă... Știu și eu să mă critic. Știu că nu am făcut o partidă bună, dar echipa a câștigat. Echipa nu stă în mine sau în Coman. Suntem o echipă și jucăm toți.

Am făcut o partidă slabă, știu asta. Mi-aș da un 5,5. Maximum. Dar e bine că am câștigat și mergem mai departe. Acum mă gândesc să câștig titlul și după aceea vom vedea ce va fi. Chiar nu vreau să mă gândesc la viitor. Mai avem multe etape, acum ne așteaptă un meci dificil cu CFR Cluj. E presiune, dar așa este peste tot. Aici e mai mare, dar ne-am obișnuit. Trebuie să terminăm cu capul sus”, a spus Darius Olaru la OrangeSport.

Noi am câștigat acest meci fără Olaru. Nu l-am văzut niciodată așa slab. Mai avea puțin și era schimbat. Nu se poate să dai toate mingile la adversar. Nu știu ce s-a întâmplat cu Olaru, nu pot să-mi dau seama. A dat prea multe mingi la adversari. Nu ai voie așa ceva la mine! Dacă era altul... Din respect nu l-am schimbat. Dacă la mine faci așa și pierzi mingea, la revedere!

- Gigi Becali

VIDEO. Cum s-au bucurat jucătorii de la FCSB după 2-0 cu CSU Craiova

Citește mai multe știri din Superligă:

Gigi Becali a anunțat 5 transferuri pentru grupele Champions League: „Cu ăștia doi am vorbit deja”
Note GSP de la 3 la 9 în FCSB - Universitatea Craiova: „Un joc-confirmare pentru fotbalistul care a făcut-o campioană pe FCSB”

Campionul modest de la FCSB » Povestea unui fotbalist atipic din vestiarul roș-albastru: greu încercat în copilărie și salvat de soție + locuiește în zona blamată de bucureșteni

FCSB se transformă total » Planul lui Becali pentru Liga Campionilor conține și „opțiunea interzisă, din umbră”