FOTBAL  »  Superliga  »  FCU CRAIOVA - CSU CRAIOVA

Panică la CSU Craiova » Andrei Ivan s-a accidentat în derby-ul cu FCU Craiova: „La fiecare duel adversarul mă lovește în zona unde am probleme”

Andrei Ivan s-a accidentat în meciul FCU Craiova - CSU Craiova +33   FOTO
Andrei Ivan s-a accidentat în meciul FCU Craiova - CSU Craiova

Articol de - Publicat duminica, 07 august 2022 23:18 / Actualizat luni, 08 august 2022 12:45

FCU Craiova - CS Universitatea Craiova. Andrei Ivan (25 de ani) s-a accidentat în prima repriză și a fost înlocuit la pauză de Laszlo Balint cu Ante Roguljic.

După o primă repriză în care CSU conducea norocos cu 2-0, după două penalty-uri - dintre care unul acordat eronat, antrenorul Laszlo Balint surprindea prin schimbarea lui Ivan la pauză cu Roguljic.

Istvan Kovacs a trimis echipele la vestiare! Ultrașii și-au făcut de cap în repriza secundă din FCU - CS Universitatea
FCU Craiova - CSU Craiova

Decizia nu a fost una tactică, marcatorul primului gol al oltenilor suferind o accidentare.

Din informațiile Gazetei, Ivan a acuzat dureri la glezna la care a mai avut probleme și înaintea meciului cu Rapid, etapa trecută. Contra giuleștenilor a jucat cu infiltrații.

În acest moment, atacantul devine incert pentru meciul crucial de joi din Conference League, împotriva celor de la Zorya Luhansk.

La finalul partidei, Ivan a vorbit despre accidentarea suferită: „Nu e vorba că nu pot, la fiecare duel adversarul mă lovește în zona unde am probleme. Nu mi-e frică să joc așa (n.r. - cu infiltrații), azi am jucat doar o repriză. Probabil Balint m-a scos să fiu apt cu Zorya, îmi doresc să fiu sănătos”, a declarat Ivan.

VIDEO Mititelu Jr. nervos la pauza meciului cu CSU: „E incredibil așa ceva! Nu există acel penalty”

Adrian Mititelu jr., dezlănțuit: „Un penalty care nu există” + atac vehement la adresa lui Istvan Kovacs
Momentul ratat de camerele TV » Ce s-a întâmplat după golul marcat Hanca în derby-ul cu FCU Craiova