FOTBAL  »  Superliga  »  FCU CRAIOVA - FC VOLUNTARI 2-1

VIDEO CU FAZA Gafa uriașă care a decis ultimul meci al etapei în Liga 1 » Și-a bătut propriul portar cu o reluare imparabilă

Articol de GSP - Publicat luni, 20 februarie 2023 22:17 / Actualizat luni, 20 februarie 2023 22:29

FCU Craiova își continuă forma bună în Superligă. Oltenii au învins-o pe FC Voluntari, 2-1, în etapa a 26-a.

După ce ilfovenii au condus la pauză, FCU Craiova a întors scorul după pauză. După golul marcat de Bahassa (54), care a profitat de greșelile din defensiva adversră, FCU Craiova a dat lovitura după autogolul lui Nemec.

Mihai Stoica, dezvăluire-șoc după golul decisiv din FCSB - CSU Craiova: „Am vorbit cu Hațegan și mi-a zis! Solicit asta în mod public!”
FCSB - CSU Craiova 1-1

VIDEO Autogolul lui Nemec, care a decis meciul FCU Craiova - FC Voluntari

În minutul 64, la un corner al oltenilor, mingea, deviată de Achim, a ajuns la Adam Nemec. Atacantul slovac nu a fost atent și a lovit greșit mingea.

În loc să o degajeze, jucătorul de 37 de ani a trimis, cu stângul, spre propria poartă. Popa a plonjat după minge, dar nu a putut să o respingă.

„A fost vorba de ghinion. Nemec a avut doi jucători în față care puteau interveni la minge”, a spus Florin Prunea după meci, la emisiunea „Fotbal Club”, la DigiSport.

FC Voluntari, în criză

Trupa lui Liviu Ciobotariu continuă forma dezastruoasă din ultima perioadă. FC Voluntari a ajuns la 5 partide consecutive în care a pierdut. Ilfovenii sunt pe locul 12, cu 26 de puncte.

Nelu Varga, mesaj pentru jucătorul care a fugit de CFR Cluj: „N-o să scape! Lucrurile nu rămân așa” » Amenință și noua echipă: „O să plătească pentru asta!”

Sare în apărarea lui Târnovanu, după gafa cu Universitatea Craiova: „Ce ușor e de la TV... Știți ce-mi place la el?”

A luat parte la un moment istoric în fotbalul românesc, acum lucrează pe TIR în Germania: „Patronii sunt foarte faini! Mai stau un an și mă întorc acasă”

„Traduceri avem?” » Cum se comportă „Hagi” Luțu la cursurile de director sportiv: „E disperat!”