Comentarii (30)
1472214426122371
Miky Miky  •  14 Decembrie 2016, 22:04

as fi tare curios daca cei care au infintat cluburile mari din europa si ulterior au fost vandute daca ar veni sa zica ca ei au palmares,sigla si ca mai cer si bani ce ar zice actuali patroni!!!????credca raspunsul ar fi foarte transant atunci cand vinzi ai vandut doar pasivele bag seama caz STEAUA,important de subliniat ca anumiti burtosi din puterea de acum incearca sa ne minta cu televizorul cam cum se facea pe vreamea lui ceasuscu,copii nostrii au alocatia 84 lei ei cam atat cheltuie sa se tunda sau sa isi faca sprancenele sa para mai atractivi ca de aparat tara tot noi din linia a doua o aparam asa ca sa ne mai slabeasca cu ce vror sa demonstreze pt ca daca maine ar exista justitia in romania dar in adevaratul sens al cuvantului ar cam fi la puscarie dar pe buna dreptate nu poti folosi bani publici pt niste ambitii proprii....iar lacatus respect ca jucator,la ce face el acum demonstreaza ca nu are caracter ani in urma pupa steagul,stema si tot ce tinea de becali iar acum pt ca nu ii da becali bani ii da in cap....asa se intampla in romania pe cine nu lasi sa mori nu te lasa sa traiesti!!!!

timm
timm  •  14 Decembrie 2016, 21:49
Postat de timm pe 14 Decembrie 2016, 21:47

E logic sa mearga in liga 4. Pentru ca au vandut dreptul de joc din liga1 la FCSB(Paunescu) in 1999. Nu si palmaresul. Tu spui ca e logic ca palmaresul e a celui care are numele si marca. CSA le are. Dar nu asta e important. Important e ca CSA nu a vandut palmares marca nume in 1999 la FCSB(Paunescu).

Paunescu in 2003 a vandut palmaresul lui FCSB (Gigi), cel din 1999-2003. Cel din 1947-1999 e la CSA.

timm
timm  •  14 Decembrie 2016, 21:47
Postat de sorin965 pe 14 Decembrie 2016, 21:27

Nop , spui gresit , de palmares nu mai discuta nimeni , e logic a celui ce a continuat numele si marca . Litigiu a fost pentru marca si dreptul de folosinta ( nu mai discutam cum au hotarat ca marca e a lor dupa ce legea din constitutia romaneasca da dreptul de inregistrare celui ce a folosit-o mai mult de 5 ani) Asa ca pentru folosirea marcii , spun burtosii , trebuie 37 spre 40 mil de euro . Si doar despre asta e litigiul intre ei . E logic , daca aveau palmaresul sau macar speranta de a-l avea mai declarau ca merg in liga a IV-a ?

E logic sa mearga in liga 4. Pentru ca au vandut dreptul de joc din liga1 la FCSB(Paunescu) in 1999. Nu si palmaresul. Tu spui ca e logic ca palmaresul e a celui care are numele si marca. CSA le are. Dar nu asta e important. Important e ca CSA nu a vandut palmares marca nume in 1999 la FCSB(Paunescu).

sorin965
sorin965  •  14 Decembrie 2016, 21:27
Postat de timm pe 14 Decembrie 2016, 21:16

Vezi ca exista sentinta "motivarea Înaltei Curţi spune că palmaresul, care face parte din patrimoniul CSA, nu a fost transferat clubului de fotbal atunci când s-a întocmit protocolul în 1999. Atunci a fost transferat doar dreptul de a folosi gratuit anumite spaţii, au fost detaşaţi la FC Steaua angajaţii fostei secţii de fotbal profesionist şi au fost transferate datoriile şi creanţele contractate înainte de 8 iulie 1998." Care costa FCSB 37 milioane, catre 40 mai exact.

Nop , spui gresit , de palmares nu mai discuta nimeni , e logic a celui ce a continuat numele si marca . Litigiu a fost pentru marca si dreptul de folosinta ( nu mai discutam cum au hotarat ca marca e a lor dupa ce legea din constitutia romaneasca da dreptul de inregistrare celui ce a folosit-o mai mult de 5 ani) Asa ca pentru folosirea marcii , spun burtosii , trebuie 37 spre 40 mil de euro . Si doar despre asta e litigiul intre ei . E logic , daca aveau palmaresul sau macar speranta de a-l avea mai declarau ca merg in liga a IV-a ?

utilizator șters
utilizator șters  •  14 Decembrie 2016, 21:23
Postat de sorin965 pe 14 Decembrie 2016, 20:47

Pentru a te documenta inainte de a spune ceva citeste in articolul de mai jos cum i-a fost luata marca lui jiji , cum a inscris armata marca si cum a hotarât justitia cine are dreptate si pe ce baza , adica cum adevarul juridic (cel spus de ei) a batut adevarul factual ( adevarul faptelor ) Cred ca adevarul factual este adevarul cinstit si neinfluentat de alte interese . Uite aici : http://www.activenews.ro/sport/A-cui-e-Steaua-DEZVALUIRI-in-premiera-II-.-Cum-a-inceput-razboiul-marca-vs-marca.-Armata-a-inregistrat-marca-sub-care-s-a-castigat-Cupa-Campionilor-DUPA-ce-a-facut-o-societatea-lui-Becali-125155

Apa de ploaie bre! Am spus inca din vara ca asta va fi finalul, atunci toti ziceau ca asa ceva nu se poate, ca CSA nu isi fac echipa si bla, bla, bla ... Am avansat 2 ani ca termen, si ca totul va fi accelerat DUPA alegeri pt ca papușarii sunt ocupati cu lucruri mai importante. Am spus si repet, regulamtele si restul nu vin de la D-zeu Tatăl ci sunt facute si (mai ales!) aplicate de muritori de rand, iar cand ai Statul si Sistemul de partea ta, nimic nu e imposibil in Romania. Ia zi, pana acum am avut dreptate?! :-))) Bafta CSA!!! :-)))

demolarii
demolarii  •  14 Decembrie 2016, 21:23

Relaxati-va. Palmaresul Stelei e acum la Costel. Cum care Costel? Santinela, ala de era indragpstit si fugea pe neve. L-a luat odata sa-i arate iubitei ...si l-a uitat pe frigoder cand s-a intors....asta era , prin 90 si ceva. Cand avea si Romania soldati. Ca acum are armata de politicieni si oameni de afaceri ...

timm
timm  •  14 Decembrie 2016, 21:23
Postat de tb73 pe 14 Decembrie 2016, 21:14

Asa este.... Steaua lui Gigi este cea care continua palmaresul.... Altfel... de ce generalii au inceput din liga a patra??? In plus, pentru lingaii care inca mai viseaza la "echipa armatei"... stiti ca nu veti juca niciodata in Europa... nu??? Stiti ca va trebui sa va finantati singuri??? Nu??? Atunci imi pare rau... o sa va desfiintati..... :)))))

Pentru ca au vandut locul de liga 1 la FCSB. Dar nu si palmaresul.

timm
timm  •  14 Decembrie 2016, 21:21
Postat de tb73 pe 14 Decembrie 2016, 21:18

Treaba este ca sunt interese foarte mari si toti *** galeriei chiar "au pus botul".... NU VETI JUCA NICIODATA IN EUROPA, SUNTETI CONDAMNATI SA VEDETI LA TEVEU PE ADEVARATA STEAUA (sau daca va "racoreste" mai mult... pe Dinamo)

Dar FCSB se inchide. Din cauza datoriilor. Nu vor juca niciunde. CSA va juca in Europa, stai linistit, exista solutii juridice.

sorin965
sorin965  •  14 Decembrie 2016, 21:20
Postat de tb73 pe 14 Decembrie 2016, 21:14

Asa este.... Steaua lui Gigi este cea care continua palmaresul.... Altfel... de ce generalii au inceput din liga a patra??? In plus, pentru lingaii care inca mai viseaza la "echipa armatei"... stiti ca nu veti juca niciodata in Europa... nu??? Stiti ca va trebui sa va finantati singuri??? Nu??? Atunci imi pare rau... o sa va desfiintati..... :)))))

Nu asta e ideea , cel putin a burtosilor . Daca tot nu au reusit mare lucru cu becali si i-au luat marca cu largul concurs a unor instante indoielnice , acum ce sa faca , cresc putin alta echipa , o aduc mai in fata apoi o vînd si ulterior il dau in judecata pe cel ce o va cumpara pentru alt pumn de maruntis . Parerea mea .

tb73
tb73  •  14 Decembrie 2016, 21:18

Treaba este ca sunt interese foarte mari si toti *** galeriei chiar "au pus botul".... NU VETI JUCA NICIODATA IN EUROPA, SUNTETI CONDAMNATI SA VEDETI LA TEVEU PE ADEVARATA STEAUA (sau daca va "racoreste" mai mult... pe Dinamo)

Acest comentariu a fost moderat deoarece continea limbaj vulgar sau jignitor.

  • 1
  • 2
  • 3
Comentează