FOTBAL  »  Superliga  »  FC BOTOŞANI - CFR CLUJ 0-1

FOTO şi VIDEO » CFR Cluj învinge cu 1-0 pe FC Botoşani şi rămîne pe poziţia secundă în Liga 1

Articol de GSP - Publicat sambata, 08 noiembrie 2014 00:00 / Actualizat sambata, 08 noiembrie 2014 19:56

CFR Cluj a învins în deplasarea de la FC Botoşani cu 1-0 prin golul reuşit de Jazvici în finalul primei reprize, astfel băieţii lui Miriuţă rămîn pe locul 2 în Liga 1.

Ardelenii au avut prima mare ocazie în minutul 9, cînd Dore a şutat din interiorul careului, iar balonul a fost respins. Reacţia moldovenilor a venit prin Martinus, care a trimis primul şut al partidei pe spaţiul porţii.

Golul a venit cu 7 minute înainte de finalul primei părţi, autorul său fiind Jazvici, care a trimis balonul printre picioarele lui Curileac. Partida de astăzi a adus şi debutul internaţionalului moldovean Carp, acesta fiind al 151-lea străin cu minute în stagiunea curentă.