FOTBAL  »  Superliga  »  CFR CLUJ - FC VASLUI 3-0

FOTO şi VIDEO CFR - Vaslui 3-0 » Ce n-a putut Fener au reuşit clujenii

Articol de GSP - Publicat sambata, 04 august 2012 00:00 / Actualizat duminica, 05 august 2012 00:12

După victoria cu 3-0 de pe teren propriu cu Petrolul, astăzi a venit rîndul vasluienilor să piardă cu 0-3, în faţa CFR-ului. Nu s-a pus niciodată problema învingătoare, ci doar a scorului, elevii lui Şumudică părînd o echipă obosită.

CLICK AICI PENTRU A VEDEA FAZE VIDEO!

Click aici pentru liveTEXT!

Primul gol a venit în minutul 15, dintr-un penalty oferit gratuit de Antal clujenilor, iar Cadu a transformat aşa cum a făcut-o în dese rînduri pentru ardeleni. Pînă la pauză, CFR a mai avut cîteva situaţii bune de a marca, însă forma excepţională a lui Dani Coman a limitat proporţiile scorului.

După pauză, nici Dani Coman nu a mai putut stopa ofensiva clujeană, care, prin Bastos, cu o "dublă", a dus scorul la un neverosimil 3-0. Vasluienii se văd umiliţi la Cluj, la doar două zile după rezultatul uimitor de la Istanbul, cînd au remizat cu Fenerbahce, scor 1-1.

Echipe de start:

CFR Cluj: Felgueiras - Ivo Pinto, Cadu, Piccolo, Camora - Bastos, B. Sare, Godemeche, D. Valente - Nicoară -  - Kapetanos
Rezerve: Mincă, Maftei, Sepsi, Ronny, Rui Pedro, Deac, Edimar

FC Vaslui: D. Coman - Milanov, Varela, Charalabous, Sălăgeanu - Antal, N'Doye, Caue, Sînmărtean - S. Sburlea, M. Niculae
Rezerve: Straton, Celeban, Dias, Stanciu, Zsiga, Buhăescu, Cordoş