FOTBAL  »  Superliga  »  CSU CRAIOVA - FC VOLUNTARI 3-0

FOTO + VIDEO CSU Craiova - FC Voluntari 3-0 » Andrei Ivan a fost omul meciului după cele 2 goluri! Ilfovenii au jucat o repriză în 9 oameni

FOTO; Bogdan Dănescu +6   FOTO
FOTO; Bogdan Dănescu

Articol de GSP - Publicat duminica, 06 martie 2016 15:54

CSU Craiova a câșitgat categoric meciul cu FC Voluntari, 3-0, în prima etapă din play-off.

Vezi AICI cum s-a desfășurat meciul

CSU Craiova - FC Voluntari 3-0 (A. Ivan 29', 50', N.Rocha 67') - VIDEO
Cartonaș roșu: Filipov 37', Alcenat 43'

Meciul a început foarte spectaculos, iar în primele minute, CSU a avut două ocazii mari, iar FC Voluntari a avut o bară, după șutul lui Alcenat.

În minutul 29, Andrei Ivan a deschis scorul în minutul 29, după un șut perfect, de la 25 de metri, la care Balauru nu a avut nicio șansă.

Meciul s-a rupt în șapte minute, după ce FC Volutantari a rămas în 9 oameni. Filipov a primit cartonașul roșu în minutul 38, după un fault dur, iar în minutul 43, Alcenat a văzut al doilea cartonaș galben și a părăsit terenul.

În a doua repriză, FC Voluntari nu a putut rezista, iar CSU a marcat de două ori. Andrei Ivan a făcut dubla în minutul 50, cu un șut de la zece metri, iar în minutul 67, Rocha a stabilit scorul final după un șut din 13 metri.

După această victorie, CSU Craiova se află pe locul 1 în play-out, cu 19 puncte, la egalitate cu CSMS Iași. FC Voluntari se menține pe locul 6 în play-out și a suferit prima înfrângere din 2016.

Echipele de start:

CSU Craiova: Straton – Dumitraș, Acka, Kay, Vătăjelu – Ivan, Zlatinski, Madson, Bancu – Nuno Rocha, Măzărache
Rezerve: Popescu, Achim, Izvoranu, Hergheligiu, Petre, Popov, Ciocoteală

FC Voluntari: Balauru – Filipov, Novakovic, Țîru, Barna – Moke - Alcenat, Kone, Rus, Iorga – Voduț
Rezerve: Calancea, Enceanu, Mitache, Maftei, Chitoșca, Novac, Tudorie

A plecat Ronaldo, vine Romario! Gică Hagi continuă să uimească: transfer de nicăieri la Farul! Acord cu noul „decar”
Corvinul e în CORZI: dacă va juca în Europa, ar PIERDE dreptul de promovare în Superligă! » Cere dispensă din partea FRF: „Ar fi o aberație, să ne amâne!”