FOTBAL  »  Superliga  »  GAZ METAN - DINAMO

GAZ METAN - DINAMO. Ionel Dănciulescu, dur cu alb-roșiii: „Lenți, previzibili, fără nicio idee de joc!”

Ionel Dănciulescu, 43 de ani, fostul team-manager al celor de la Dinamo, nu a fost mulțumit de prestația alb-roșilor din prima repriză cu Gaz Metan (0-0 după 45 de minute)

Articol de GSP - Publicat luni, 21 septembrie 2020 21:56 / Actualizat luni, 21 septembrie 2020 23:03

Ionel Dănciulescu, 43 de ani, fostul team-manager al celor de la Dinamo, nu a fost mulțumit de prestația alb-roșiilor din prima repriză cu Gaz Metan (0-0 după 45 de minute).

Urmărește AICI toate detaliile despre Gaz Metan - Dinamo

„O repriză nereușită, cu puține acțiuni. Sorescu și Camora schimbă în multe momente părțile, dar am văzut destul de puțin fotbal. Gaz Metan a fost mai periculoasă, chiar dacă a stat ceva mai mult timp în apărare.

Deși a avut posesia, Dinamo a jucat previzibil, jucătorii au fost lenți, fără o idee clară de joc”, a declarat Dănciulescu în cadrul emisiunii „Fotbal Club” de la Digi Sport.

În final, Dinamo a învins-o pe Gaz Metan, scor 3-1 (Cardoso '89 / A. Gonzalez '49, Sorescu '75, J. Camara '83).

VIDEO Ionel Dănciulescu: „De unde mă cunoaște Cortacero pe mine? Îmi știe capacitățile profesionale sau ce știu eu să fac?"

Citește mai multe știri despre Dinamo:

Dănciulescu a răbufnit în direct: „De unde mă cunoaște Cortacero pe mine? Românii m-au dat afară de la Dinamo”

Portarul adus în locul lui Straton își face portretul: „Întrețin atmosfera bună, fie că joc, fie că nu joc”

BOOM economic într-un oraș din România » Investiție de 650 de milioane de euro: fabrica de anvelope se mută din Rusia