FOTBAL  »  Superliga  »  STEAUA

"Giuvaierul" Stelei a lipsit iarăși » Reghecampf a luat decizia imediat cum l-a văzut pe "fotbalistul de 50 de milioane de euro"

Dennis Man  / Foto: Gazeta Sporturilor
Dennis Man / Foto: Gazeta Sporturilor

Articol de GSP - Publicat joi, 22 septembrie 2016 21:25

Dennis Man n-a debutat până acum în campionat pentru Steaua și n-a fost oprit în lot nici pentru partida cu CFR Cluj, de pe Arena Națională.

Problema nu ar fi că Laurențiu Reghecampf n-ar avea încredere în vârful de 18 ani, ci faptul că jucătorul trebuie să mai acumuleze masă musculară pentru a putea face față duelurilor din Liga 1, anunță Digisport.

Fotbalistul venit de la UTA Arad este văzut de toți un adevărat talent, iar Steaua încearcă să-l transforme cât mai repede pentru a-l folosi în atac, mai ales că Tudorie și Golubovici nu dau randament, cei doi având împreună un singur gol în Liga 1. 

Reghecampf a decis să-l trimită pe Dennis Man la sala de forță imediat cum a semnat cu Steaua.

Pe lângă Dennis Man, Reghecampf i-a trimis "să facă mușchi" și pe Florin Tănase și Tudorie. Man a debutat în tricoul Stelei în partida cu Botoșani, din Cupa Ligii, când a jucat 54 de minute.

400.000 €a plătit Steaua pentru transferul lui Man de la UTA

Dennis Man a fost lăudat și de patronul Gigi Becali, care a făcut o declarație incredibilă la adresa tânărului fotbalist.

"Pe Man l-am văzut în jocul cu Voluntari. L-am rugat pe Meme să îl urmărească în continuare şi acum trei zile mi-a zis: «Bă, Gigi, ştii că mi-ai zis tu de un băiat de la Arad?». Nu mai ştiam. Mi-a zis aşa: «S-ar putea să fie jucătorul ăla pe care îl aştepţi tu de ani de zile - că eu de 10 ani îi tot zic că o să apară un fotbalist de 50 de milioane de euro»", a declarat Becali la Digisport după ce l-a transferat pe Man.

Citește și:
Farul îl vinde pe Iustin Doicaru: 1,5 milioane de euro!
Superliga
Farul îl vinde pe Iustin Doicaru: 1,5 milioane de euro!
Maria Sharapova și-a pus fanii să aleagă ținuta favorită! Le-a oferit 6 variante
Tenis
Maria Sharapova și-a pus fanii să aleagă ținuta favorită! Le-a oferit 6 variante
Artista faimoasă din România a cântat imnul echipei la meciul din Superligă: „Am avut emoții uriașe!”
Superliga
Artista faimoasă din România a cântat imnul echipei la meciul din Superligă: „Am avut emoții uriașe!”
Marius Șumudică: „Vreau să atrag atenția. Fiți atenți la ce vă spun acum!”
Superliga
Marius Șumudică: „Vreau să atrag atenția. Fiți atenți la ce vă spun acum!”
EXCLUSIV ULTIMA ORĂ Controale ANAF la 800 de firme de pe platforme ridesharing. Sute de milioane de lei neplătite la buget, în principal contribuții la pensie și sănătate, TVA, dar și alte taxe și impozite
Profit.ro
EXCLUSIV ULTIMA ORĂ Controale ANAF la 800 de firme de pe platforme ridesharing. Sute de milioane de lei neplătite la buget, în principal contribuții la pensie și sănătate, TVA, dar și alte taxe și impozite
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

Ai o informație? Scrie-ne pe [email protected]! Gazeta își protejează întotdeauna sursele.

ȘOCANT! Ce s-a ales de vila de 2 milioane de euro a lui Vasile Turcu, în 9 ani de la decesul fostului acționar de la Dinamo

Imaginile weekendului: un potop de fani copleșește un munte pentru un campion mondial al Franței!


Comentarii (3)
898838850158768
Gherghe Sebastian  •  23 Septembrie 2016, 08:49

O corectare pentru autorul articolului nu UTA ARAD CI UTA CLUJ !

para.para
para.para  •  23 Septembrie 2016, 01:02

Dupa rege, print, briliant, magician, iata ca tabloidul sporturilor a mai inventat ceva pentru fcsb: "giuvaier". Adevarul e, ca intr-o tara foarte saraca cu fotbal la fel de sarac, diamantul mai lipseste, dar sa fie tot de la fcsb ca altfel nu va mai luati chenzina.

knuty
knuty  •  22 Septembrie 2016, 21:57

Giubaer??!!!???poate ***!!!USCHEALA 2

Acest comentariu a fost moderat deoarece continea limbaj vulgar sau jignitor.

Vezi toate comentariile (3)
Comentează