FOTBAL  »  Superliga  »  CLINCENI - HERMANNSTADT

Fază controversată în Clinceni - Hermannstadt: decizie la limită a tușierului

În minutul 40 al meciului Academica Clinceni - Hermannstadt, gazdele au avut un gol anulat.

Articol de GSP - Publicat duminica, 17 ianuarie 2021 20:00 / Actualizat duminica, 17 ianuarie 2021 20:57

Urmărește AICI evoluția meciului Clinceni - Hermannstadt

În finalul primei reprize, la scorul de 0-0, Chunchukov a scăpat singur către poarta lui Cristiano și a reușit să-l învingă pe goalkeeper-ul sibienilor.

Asistentul de pe acea parte, Ferencz Tunyogi, a semnalizat poziție afară din joc, considerând că atacantul bulgar al ilfovenilor se afla mai aproape de poartă adversă decât Ousmane Viera, stoperul sibienilor (foto).

Reluările TV au arătat o decizie la limită a tușierului. Unghiul nu lămurește clar dacă a fost sau nu ofsaid.

Greșeală în Sepsi - CFR Cluj 0-1

În primul meci al zilei, Sepsi - CFR Cluj 0-1, Ovidiu Hațegan a comis-o. Arbitrul arădean a luat o decizie greșită pe finalul confruntării de la Sf. Gheorghe. Luis Aurelio a șutat spre poarta lui Niczuly, dar grecul Deligiannidis a respins în corner.„Centralul" a arătat corner pentru clujeni, dar a luat decizia greșită. Conform reluărilor TV ale fazei, se impunea acordarea unei lovituri de la 11 metri pentru clujeni, deoarece fundașul gazdelor a respins cu mâna din fața porții - detalii, AICI.

Citește mai multe știri din Liga 1:

A izbucnit la final: „Cea mai proastă repriză de când sunt la CFR Cluj! Ne trezim sau pierdem campionatul!”

5 minute de urlete și groază în Sepsi - CFR Cluj! Meci oprit de Hațegan: ambulanța a intrat pe gazon