Comentarii (148)
ang3ldev1l
ang3ldev1l  •  31 Decembrie 2016, 02:04
Postat de utilizator șters pe 31 Decembrie 2016, 00:55

Modernizarea stadioanelor respective se face din bani publici plus de la UEFA ca urmare a angajamentului Romaniei de a organiza meciuri la CE 2020. Cu sau fara jiji, Negoita etc stadioanele in discutie vor intra in renovare si e musai sa fie gata pana la începerea CE. Desigur Romania poate renunța la isi îndeplini obligațiile, insa vom fi de rasul curcilor! Ce se va alege de stadioane dupa, asta e alta discutie, insa pana atunci probabil vor fi echipe care sa le folosească iar Arena Nationala sa fie păstrată doar pt meciurile Naționalei si alte evenimente ca de exemplu Wembley. Americanii au o vorba: build it and they will come! Deci nu cred ca este o idee rea sa avem stadioane moderne in Bucuresti.

ce minciuni spune si domnul asta, ne da noua UEFA bani pentru modernizarea stadioanelor, doar noua, desi mai sunt peste 12 tari pe lista, insa dintre toate aceste tari, doar noi primim bani nemeritati de la UEFA, vai de minciunile tale.

samertx
samertx  •  31 Decembrie 2016, 01:28
Postat de Iacob Sorin pe 31 Decembrie 2016, 01:17

Daca se intampla asa ceva in Itali, Grecia, Turcia, de fapt in orice tara cu traditie in fotbal, iesea lumea in strada si ii linsa. Foti atenti la discursul lui Taplan, el se vrea presedinte....eu sper ca mai exista justitie in tara asta si ne va reda echipa, care si asa a pierdut enorm de pe urma acestui razboi. E greu sa te cheme Steaua si sa ai 1000 de spectatori la meci, cand la orice meci in deplasare umplem stadioanele. Si da domnule Dragomir,iubim emblema, culorile,palmaresul. Ele ne definesc, ele dau traditia acestui club. Nu pot sa iubesc Star Bucuresti sau CSA Steaua, eu iubesc FC STEAUA BUCURESTI. Daca aceasta echipa nu va mai exista, atunci fotbalul romanesc va muri. Si va muri.

Pentru tine, pentru noi s-au stabilit două cantonamente anul viitor, jucăm împotriva oricăruia ne este adversar, noi respectăm sportul și sportivitatea! Unii mor, alții se predau, rămân cei din teatrul de război fotbalisc. :))

913481402033094
Iacob Sorin  •  31 Decembrie 2016, 01:17

Daca se intampla asa ceva in Itali, Grecia, Turcia, de fapt in orice tara cu traditie in fotbal, iesea lumea in strada si ii linsa. Foti atenti la discursul lui Taplan, el se vrea presedinte....eu sper ca mai exista justitie in tara asta si ne va reda echipa, care si asa a pierdut enorm de pe urma acestui razboi. E greu sa te cheme Steaua si sa ai 1000 de spectatori la meci, cand la orice meci in deplasare umplem stadioanele. Si da domnule Dragomir,iubim emblema, culorile,palmaresul. Ele ne definesc, ele dau traditia acestui club. Nu pot sa iubesc Star Bucuresti sau CSA Steaua, eu iubesc FC STEAUA BUCURESTI. Daca aceasta echipa nu va mai exista, atunci fotbalul romanesc va muri. Si va muri.

utilizator șters
utilizator șters  •  31 Decembrie 2016, 00:55
Postat de orlick pe 31 Decembrie 2016, 00:21

Statul, prin CSA, plânge ca are de luat milioane de euro de la Becali, dar cheltuie alte milioane bune din bugetul tarii ca sa facă stadion ultramodern unei echipe care nu s-a infiintat inca. Seamănă cu povestea aia cu blana ursului din pădure.

Modernizarea stadioanelor respective se face din bani publici plus de la UEFA ca urmare a angajamentului Romaniei de a organiza meciuri la CE 2020. Cu sau fara jiji, Negoita etc stadioanele in discutie vor intra in renovare si e musai sa fie gata pana la începerea CE. Desigur Romania poate renunța la isi îndeplini obligațiile, insa vom fi de rasul curcilor! Ce se va alege de stadioane dupa, asta e alta discutie, insa pana atunci probabil vor fi echipe care sa le folosească iar Arena Nationala sa fie păstrată doar pt meciurile Naționalei si alte evenimente ca de exemplu Wembley. Americanii au o vorba: build it and they will come! Deci nu cred ca este o idee rea sa avem stadioane moderne in Bucuresti.

samertx
samertx  •  31 Decembrie 2016, 00:50

Acest act de justiție seamănă cu unul de deparazitare: orice cabinet veterinar cunoaște procedura! >)). La Mulţi Ani!

orlick
orlick  •  31 Decembrie 2016, 00:21

Statul, prin CSA, plânge ca are de luat milioane de euro de la Becali, dar cheltuie alte milioane bune din bugetul tarii ca sa facă stadion ultramodern unei echipe care nu s-a infiintat inca. Seamănă cu povestea aia cu blana ursului din pădure.

gicab
gicab  •  30 Decembrie 2016, 23:53

STIAUA BUCUREȘTI

ungurul_vesel
ungurul_vesel  •  30 Decembrie 2016, 23:52

De acuma urmeaza sa vedem stadionul echipui lui jijinho, plin ochi meci de meci cu milioanele de suporteri adevarati pe care ii are. Randomica, revolutionarul Bakunin si ion maine s-au pus la rand de pe acuma pentru a cumpara bilete la primul meci considerat acasa... oriunde ar fi el! Am auzit ca jiji, Arga, memeu si seful casei Reghecampf , in persoana sotiei palmier au hotarat noul nume al echipei. Unul originar, unic si inregistrat- FC Gazde Mogosoaia! Meciurile de acasa urmeaza sa se desfasoare pe stadionul de 175.328 locuri pe care urmeaza sa-l construiasca jiji in centrul satului si care urmeaza sa poarte un nume sfant in inimile suporterilor adevarati- Sf. jijiStar Stadium.

ciinefoarterosu
ciinefoarterosu  •  30 Decembrie 2016, 23:40

*** petrea ce sport a practicat? a fost performer la ridicat lingura si paharul, asa si-a luat gradele? Tov cenzor, de ce cuvantul ***

Acest comentariu a fost moderat deoarece continea limbaj vulgar sau jignitor.

timm
timm  •  30 Decembrie 2016, 23:27
Postat de crotalie pe 30 Decembrie 2016, 22:26

Echipa armatei va avea vreodata cruce monumentala pe autocar asa cum exista la echipa lui nea Gigi care e om bun? Am avut si avem cea mai principala galerie. Hei, hei!

Nu poate. E marca inregistrata de Gigi. Cere 3,7 milioane pa an Gigi.

  • 1
  • •••
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • •••
  • 15
Comentează