FOTBAL  »  Superliga  »  UTA - CSU CRAIOVA 2-2

„Mâine avem ședință!” » Anunț major, imediat după UTA - Universitatea Craiova

UTA și Universitatea Craiova au remizat, scor 2-2, în runda cu numărul 21 din Superligă. Mircea Rednic, antrenorul arădenilor, a bifat meciul cu numărul 400 pe prima scenă. Doar 13 tehnicieni se pot lăuda cu o astfel de performanță. +7   FOTO

Articol de , - Publicat miercuri, 20 decembrie 2023 22:07 / Actualizat miercuri, 20 decembrie 2023 22:28

Rednic n-a avut multe motive pentru a sărbători performanța. Formația lui a condus cu 2-0 încă din minutul 7, dar a fost egalată.

Nu, nu e o glumă! » Numărul OFICIAL al spectatorilor care au asistat la meciul UTA - Universitatea Craiova
UTA - CSU Craiova 2-2

Mircea Rednic, după UTA - Universitatea Craiova: „La gol a fost greșeala noastră. Nu se face asta”

„Am început bine, dar cei care au intrat nu au adus plusul care trebuia. Ne-au surprins. Totuși, am avut 2-0. La gol a fost greșeala noastră. Nu se face asta. Am fost surprinși.

Dacă la fiecare gol al nostru VAR-ul verifică ceva, de ce nu a verificat și la ei? Raul Silva merita vreo două galbene. Nu o spun ca pe un reproș.

Repriza a doua a fost altfel. Jucătorii care au venit de pe margine n-au adus nimic. Dacă echilibram cu schimbările, rezultatul era altul. Stahl nu a avut curaj. De aia l-am schimbat”, a spus Mircea Rednic, potrivit digisport.ro.

La UTA au fost probleme cu banii în ultima perioadă. Totul a culminat cu o mică grevă a jucătorilor. Rednic a comentat acest aspect și a transmis că va urma o ședință în care va decide cine rămâne și cine pleacă în această iarnă:

Au fost ceva discuții. Azi și-au primit banii. Era o întârziere de trei săptămâni. Eu am fost de acord cu punctul lor de vedere până într-un punct. Conducătorii le-au spus că până la meciul cu Universitatea Craiova vor fi la zi. Nu uitați că s-a refăcut o echipă. Putem spune că suntem pe plus. Mâine avem o ședință. Pe cei care nu s-au impus e normal că nu are rost să îi țin. Vom lua în pozițiile unde am suferit.

- Mircea Rednic, antrenor UTA

VIDEO. Florin Bratu a comentat imaginile amuzante cu Mircea Rednic sărbătorind în vestiar victoria cu Dinamo

Rapid nu l-a vrut, iar acum impresionează Superliga » Cele mai bune 7 minute din carieră + de ce stă la mâna lui Szabolcs Kovacs
Revoltă în Superligă! Jucătorii au refuzat să antreneze înaintea ultimului meci din 2023