FOTBAL  »  Superliga  »  MIOVENI - FC ARGEȘ

FOTO CS Mioveni - FC Argeș, întrerupt peste 10 minute din cauza VAR » Deciziile lui Hațegan

Straton, aproape să intre cu mingea în poartă în Mioveni - Argeș / Captură Orange Sport +20   FOTO

Articol de GSP - Publicat vineri, 19 august 2022 19:50 / Actualizat vineri, 19 august 2022 20:11

CS Mioveni - FC Argeș | VAR-ul a întrerupt prima partidă a etapei #6 din Liga 1 aproximativ 5 minute înainte de pauză.

În minutul 45, la o centrare venită din partea lui Cristi Dumitru din lovitură liberă, din lateral, Straton a fost la un pas să scape mingea în poartă. Mai exact, portarul lui FC Argeș a prins mingea, a făcut doi pași în spate și a fost la un pas să intre cu totul în poartă.

+16 FOTO

Faza a fost verificată de VAR, meciul fiind întrerupt aproximativ 5 minute. Reluările nu au fost concludente pentru telespectatori, nefiinde arătate imagini de pe linia porții. Arbitrului Adrian Cojocaru i s-a spus din camera VAR că mingea nu a trecut linia porții, astfel că „centralul” a dat drumul la joc.

La acest meci, arbitrul VAR a fost Ovidiu Hațegan, iar asistent VAR a fost Adrian Vornicu.

Golul marcat de Garita, analizat pentru ofsaid

În minutul 81, Garita a scăpat singur cu portarul Popescu, a marcat, dar golul a fost anulat de asistent, confirmat ulterior de VAR. Poziția din care a plecat atacantul a fost la limită și a fost nevoie din nou de o intervenție din camera VAR.

A doua decizie VAR a meciului
+16 FOTO

După aproximativ 10 minute de analize în camera VAR, s-a decis ca golul să fie anulat.

CS Mioveni - FC Argeș, echipe de start:

CS Mioveni: 22. I. Popescu - 25. I. Balaur, 15. Scarlatache, 27. Garutti - 26. Oancea, 5. Lixandru, 24. V. Pop, 6. Burnea - 89. Blănaru, 17. Antal, 18. C. Dumitru
Rezerve: F. Croitoru, Șerbănică, Trif, A. Panait, Rădescu, Dat, Vereș, Coșereanu, D. Toma
Antrenor: Alexandru Pelici

FC Argeș: 1. Straton - 70. Jakolis, 23. M. Constantin, 92. Cestor, 16. Vianna - 4. Meza Colli, 6. Nijke - 11. Ișfan, 21. Alceus, 24. Bertrand - 14. Garita
Rezerve: Greab, Tofan, Dobrosalvevici, Latovlevici, Raynov, Șerban, Calcan, Covaci, Enzo
Absent: Turda (accidentat)
Antrenor: Andrei Prepeliță

MM Stoica nu-l iartă pe Darius Olaru! Amendă uriașă și o rafală de reproșuri în direct: „N-are absolut nicio scuză! De ce faci asemenea gesturi?”

Cum a ratat Gigi Becali o megaafacere: „Am avut două oferte pentru atacant, de 7 și 9 milioane. Până la urmă n-am mai luat niciun ban”

Playtech: TRAGEDIE! Doliu URIAȘ în politica din România! A MURIT în urmă cu puțin ...

Ianis Hagi și Dennis Man, în centrul atenției la reunire » Ținute extravagante alese de „tricolori”