FOTBAL  »  Superliga  »  PETROLUL - DINAMO 1-0

Jair, nemulțumit: „Este foarte greu să joci în condițiile astea” + „Nu vreau să vorbesc despre contract”

Jair, marcatorul unicului gol / FOTO: Captură @Orange Sport +45   FOTO
Jair, marcatorul unicului gol / FOTO: Captură @Orange Sport

Articol de - Publicat sambata, 20 ianuarie 2024 22:20 / Actualizat sambata, 20 ianuarie 2024 23:17

Autorul golului victoriei Petrolului, Jair, s-a plâns și el de starea terenului. Iar despre reușita sa a comentat: „Mi-a venit bine și am tras”.

Meciul Petrolul - Dinamo, 1-0, a fost decis de un gol marcat pe final, în minutul 80. Autor, Jair, care a trimis plasat, fără șansă pentru portarul „câinilor”, Golubovic.

Cine a impresionat și cine a dezamăgit în meciul Petrolul - Dinamo: „Îl simți că are potential, dar și o lehamite în a-l exploata” + Cum s-au descurcat noile achiziții ale alb-roșiilor
PETROLUL - DINAMO 1-0

Jair s-a plâns de teren: „A fost rău, înghețat”

Omul zilei a comentat astfel reușita: „Mingea mi-a venit bine și am tras. Un gol foarte frumos, zic eu. Încerc să-mi îmbunătățesc fotbalul”.

El a admis că meciul a fost modest, calitativ, dar a dat vina și pe gazon. „Terenul a fost rău, înghețat, e foarte greu să joci pe o asemenea suprafață”, a spus mijlocașul Petrolului.

Antrenorul Florin Pârvu nu-și face probleme în privința lui Jair: „Lucrurile au intrat pe un făgaș normal”

Acordul cu Petrolul îi expiră în vară, dar brazilianul n-a vrut să comenteze ce are de gând să facă mai departe. „Nu vreau să discut acum despre contract. Vreau să mă concentrez numai pe meciul următor”, a punctat Jair.

Petrolul - Dinamo, 20.01.2024/ foto Raed Krishan (GSP)
+41 FOTO

Antrenorul Florin Pârvu însă nu-și face probleme și e optimist că el va prelungi: „Am înțeles că lucrurile au intrat pe un făgaș normal”.

Ce spune Florin Răducioiu, după Petrolul - Dinamo 1-0

Despre meci și terenul prost a vorbit și Florin Răducioiu, la Prima Sport. „Fotbalul se joacă pe goluri, n-am descoperit apa caldă. Meciul a fost modest, nu e o scuză terenul greu.

Două echipe modeste. Jair a avut un moment de luciditate și a înscris. Nu știu care situația acestui stadion, de ce arată gazonul așa. În mijloc parcă era rupt”, a comentat fostul internațional.

VIDEO PETROLUL - DINAMO 1-0. Jucătorii ploieșteni cântă cu galeria

Mai puteți citi:

Unde s-a „refugiat” Ianis Stoica și cu cine s-a antrenat în ultimele zile

Kopic, prima reacție după 0-1 cu Petrolul: „Dinamo va mai face transferuri”

Reporterii GSP au surprins scenele tensionate de la porțile arenei Wembley » Ce s-a întâmplat la câteva minute după finala UCL

Bișnițarii își fac de cap la finala de Liga Campionilor » Reporterii Gazetei au surprins în detaliu modul lor de a acționa: metoda ingenioasă găsită prin care poliția nu poate interveni

Cu câți bani s-au ales Bettyshor și Roxana Țuțu, femeile bătute cu bestialitate de „Perversul de pe Târgu Ocna” în ring