FOTBAL  »  Superliga  »  U CRAIOVA - FCSB 0-1

Primul transfer pentru sezonul viitor! Gigi Becali l-a anunțat la miezul nopții: "Semnează azi" + Ce se va întâmpla cu Budescu

Articol de GSP - Publicat luni, 14 mai 2018 23:47

Gigi Becali a anunțat la miezul nopții, după victoria FCSB în fața Universității Craiova, scor 1-0, că mâine îl va transfera pe internaţionalul albanez Kamer Qaka, 23 de ani, mijlocaș de la Poli Iași.

 

" Qaka semnează azi (n.r. marți), am vorbit cu tatăl lui.

Nu fac oferte pentru niciun jucător de la Viitorul. De fapt, eu nici nu mai fac oferte, Vasi (n.r. Geambazi) le face acum. El e patronul", a declarat Gigi Becali la TV Digi Sport.

Becali spune că vrea să-i prelungească înțelegerea lui Teixeira și susține că până acum doar de Alibec se știe că va pleca: "Cred că o să-i prelungim contractul lui Teixeira. Vasi vrea să-i prelungească înțelegerea. Probabil vom lucra un pic la salariu, că el are 20.000 de euro pe lună, vrem să-i mai scădem puțin. Alibec va pleca în vară, pe Budescu o să-l ținem doar pentru cupele europene, că acolo e războinic. În campionat să stea pe bancă. Așa zice Vasi. Dică ce să zică? Face ce spune Vasi! (râde)".

"Duminică va fi o altă stea. Uitați-l pe Alibec, gata! Avem o hârtie din Franța, ne dau 4 milioane pe el. Au vorbit cu Vasi și le-a transmis că nu vrea 4 milioane, ci 1,7 milioane. Alibec a avut o discuție mai lungă cu Dică. A fost multă lipsă de respect față de antrenor. MM mi-a zis că Dică știe fotbal mult, dar trebuie să fie mai autoritar. Vasi o să fie mai autoritar. O să facă el curățenie la echipă și jucătorii care rămân trebuie să-l respecte"
Gigi Becali

1,69m
are Kamer Qaka

2 selecțiiare Kamer la echipa națională a Albaniei, fiind folosit în meciurile cu Turcia și cu Norvegia

5 echipedin Norvegia a bifat mijlocașul de 23 de ani înainte să ajungă în România: Valerenga, Raufoss, Honefoss, Sarpsborg și Kristiansund

"Nu auzisem decât de Steaua şi de CFR înainte să semnez cu Iaşiul. De Dinamo nu ştiam nimic. Pe Steaua şi CFR le ştiam din Champions League"
Kamer Qaka, mijlocaş Poli Iaşi

"Îmi place că e ieftină viaţa în România, în Norvegia sunt nişte preţuri de nu-ţi vine să crezi! Familia mea e din Albania, eu am ajuns cu ai mei în Norvegia când aveam doi ani. Sunt foarte mândru de ţara mea natală, iar să joc pentru naţională a fost minunat"
Kamer Qaka, mijlocaş Poli Iaşi

CUM ÎL CARACTERIZa STOICAN în iarnă: "ÎŢI FURĂ MINŢILE"

1. "Să vedeţi ce poate face Qaka cu mingea. E genul de fotbalist care-ţi fură minţile"
2. "Eu mi-aş fi dorit să fie naturalizat ca să poată juca pentru România. E ceva ce nu prea avem în ţară"
3. "În ciuda vârstei, e un fotbalist cerebral. Dacă va avea şi un pic de noroc, poate ajunge în marile campionate ale Europei"

CLASAMENT PLAY-OFF

PROGRAM ETAPA 9-A PLAY-OFF

Viitorul - Poli Iași 1-0 Detalii AICI
Astra Giurgiu - CFR Cluj Detalii AICI
U Craiova - FCSB 0-1 Detalii AICI

Ultima etapă: Poli Iași - U Craiova (vineri, 20:45)
CFR Cluj - Viitorul (duminică, 20:45)
FCSB - Astra Giurgiu (duminică, 20:45)

PROGRAM ETAPA 9-A PLAY-OUT

ACS Poli - Juventus București 2-0 Detalii AICI
FC Voluntari - Sepsi Sfântu Gheorghe 1-2 Detalii AICI
Dinamo - FC Botoșani 2-0 Detalii AICI
Concordia Chiajna - Gaz Metan Mediaș 0-0 Detalii AICI

Citește și: U CRAIOVA - FCSB, 0-1 // Gigi Becali face un anunț COLOSAL după victoria cu Craiova: "Orice s-ar întâmpla, el va fi antrenor!"

MM, hoții, polițiștii și cicliștii! Mihai Stoica a făcut spectacol » Motivul inedit pentru care n-a văzut a doua repriză din Astra-CFR

Citește și:
Legendarul Oliver Kahn îi transmite starului lui Bayern: „Retrage-te, ia o pauză! Asta este cea mai bună decizie”
Campionate
Legendarul Oliver Kahn îi transmite starului lui Bayern: „Retrage-te, ia o pauză! Asta este cea mai bună decizie”
Românul care a strâns peste 60 de milioane pe bursă le dă un sfat fotbaliștilor: „Știți unde aș investi eu 10.000 de euro?”
Superliga
Românul care a strâns peste 60 de milioane pe bursă le dă un sfat fotbaliștilor: „Știți unde aș investi eu 10.000 de euro?”
El e urmașul lui Șut și Lixandru! » FCSB are un nou lider la mijlocul terenului
Superliga
El e urmașul lui Șut și Lixandru! » FCSB are un nou lider la mijlocul terenului
Varga confirmă că CFR Cluj are un nou șef: „De astăzi va intra în pâine, eu vreau să fac pasul în spate” » GSP a aflat planul complet: „Tranzacție în doi pași”
Superliga
Varga confirmă că CFR Cluj are un nou șef: „De astăzi va intra în pâine, eu vreau să fac pasul în spate” » GSP a aflat planul complet: „Tranzacție în doi pași”
Fostă fabrică demolată. Familia Boștină demolează fosta sa fabrică și face în loc sute de apartamente
Profit.ro
Fostă fabrică demolată. Familia Boștină demolează fosta sa fabrică și face în loc sute de apartamente
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

Ai o informație? Scrie-ne pe [email protected]! Gazeta își protejează întotdeauna sursele.

Rusoaica Maria Sharapova, imagini needitate din vacanță! A ales destinația favorită a românilor

David Popovici, intervievat de un mare rival și amic: „Ar fi egoist să încerc să-mi scriu numele în istorie și atât. Vreau să fiu mai mult”


Comentarii (51)
tardelli
tardelli  •  15 Mai 2018, 07:22

"Asa zice Vasi".Ciobanul asta ne crede prosti pe toti?!Tot el dicteaza la club dar face un circ jenant...

ss.lazio
ss.lazio  •  15 Mai 2018, 08:34
Postat de cetateanul_surmenat pe 15 Mai 2018, 08:29

Cred ca ai uitat cum *** anii trecuti, de fapt asta ati facut in ultimii 10 ani, nu aveti nicio bucurie din partea *** vostru de echipa, va bucurati doar de esecurile altora. Naspa sa fii *** in ultimii 10 ani. Cred ca toti sunteti bolnavi de fiere. Ha ha ha ha ha, PLAY OUT!

Valahul surmenat de atatea conturi si postari! Tot degeaba baaa! Justitia si-a spus cuvantul si l-a deposedat pe infractor de brandul national Steaua. Duminica isi va spune si CFR Cluj cuvantul si gata cu voi si anul asta. Game over, insert coin.

florianveress
florianveress  •  15 Mai 2018, 06:56

"Avem o hârtie din Franța, ne dau 4 milioane pe el. Au vorbit cu Vasi și le-a transmis că nu vrea 4 milioane, ci 1,7 milioane". Nu e comic ciobanul? Şi sunt destui proşti să-l slăvească!

Vezi toate comentariile (51)
Comentează