FOTBAL  »  Superliga  »  CSMS IAȘI - DINAMO 0-0

Ratările Iașiului i-au făcut fericiți pe "cîini": "Ăsta e fotbalul, trebuie să ne bucurăm de aceste momente!"

Articol de GSP - Publicat duminica, 16 august 2015 23:07

Valentin Lazăr a comentat remiza lui Dinamo de la Iași, 0-0, cu un penalty ratat de Golubovici în minutul 90.

"Ne-au dominat în repriza a doua, important e că am reușit să luăm un punct, că sîntem în primele locuri.

Etapa viitoare Astra va avea un meci greu la Iași, noi acasă cu Petrolul, o echipă în căutare, trebuie să cîștigăm și putem deveni din nou lideri.

Îmi doream ca Golubovici să rateze penalty-ul, normal. Ăsta e fotbalul, trebuie să ne bucurăm de aceste momente.

Chiar dacă jocul n-a fost cel pe care ni-l doream, trebuie să mergem înainte.

Am fost obosiți, au fost doar 48 de ore între meciurile noastre, dar astea sînt condițiile și trebuie să ne obișnuim", a declarat Lazăr la Dolce.