Alte știri din fotbal
„Pe cine vrei la barajul pentru Conference League?” » Ce a răspuns Alexandru Musi
0
U Cluj și Dinamo au încheiat play-off-ul ca frații! Pentru „câini” urmează cel mai important meci al sezonului
10
Mihai Pintilii l-a dat de gol pe jucătorul de la FCSB: „S-a retras!”
0
Oribil! Denis Alibec a înjurat copiii din academia Chindiei: „Duceți-vă-n p**a mea”
9
Știri din fotbal internațional
Valencia - Barcelona, ultimul meci al lui Robert Lewandowski pentru catalani » Echipele de start
0
Real Madrid - Bilbao, în ultima rundă din La Liga
0
Se apropie Cupa Mondială, dar Cristi Chivu are alte planuri: „Asta e intenția mea”
0
Cristi Chivu, de ZECE! Notele primite în Italia, după ultimul meci al sezonului pentru Inter
1
Lifestyle
Fosta acționarului de la Dinamo, la Festivalul de la Cannes: „6 ani împreună au fost foarte grei”
2
Ramona Olaru, vedeta Antenei, antrenament neobișnuit » Antrenorul a rămas surprins: „Dă bine?”
6
A fost căsătorită cu Ioan Timofte, s-a iubit cu Adrian Cristea, acum face afaceri în SUA: „Vorbim despre miliardari din toate colțurile lumii”
12
Cum a ales Vinicius Junior să oficializeze despărțirea de iubita lui » Virginia posta fix în acel moment o fotografie provocatoare
10
„Timpul nu este de partea Rusiei”: pierderile de pe front și economia apăsă ...
Libertatea
Criza politică din România a stricat planul Budapestei privind gazul din ...
Adevărul
O decizie definitivă a Curții de Apel București produce panică la FRF: ...
GSP SPECIAL
CEO-ul unui mare grup de companii compară situația din România cu criza din ...
Libertatea
Normal, dar prin dezafilierea echipei si declararea jucatorilor liberi de contract nu mai conteaza ca ei valorau 10% din clauza. Craiova era oricum retrogradata, iar jucatorii nu mai ramaneau la echipa, dar pe Sandu l-a mancat in freza sa-i dezafilieze.
Iancu avea clauza 20 de milioane de euro si a fost lasat liber. Vrei sa zici ca Gigi Becali a prejudiciat echipa cu 20 de milioane de euro ? Tu nu auzi ce spui ? Sa nu mai spun ca au citit aia la doolce numele la jucatori si clauzele re reziliere , erau niste no-name-uri gen firtulescu cu 8 milioane de euro. Stai putin , nu suntem in strainatate , clauza de reziliere nu inseamna neaparat valoarea jucatorului.
Adica in loc sa ridice mana ca asa a spus sefu' ridica mana doar daca stiu despre ce este vorba si sunt convinsi ca problema supusa la vot este corecta. Atat de simplu ...
Practic clubul poate sa stabileasca orice clauza de reziliere doreste, nu e ceva care oscileaza automat in functie de prestatia echipei. Iar dpdv legal, FRF a comis un abuz prin declararea jucatorilor liberi, lucru care a prejudiciat clubul.
cum adica se gandesc la ce voteaza? daca ramane suma asta de 220 de milioane de euro,frf si lpf intra direct in faliment. nici nu stiu ce inseamna exact asta pentru fotbalul romanesc. dragomir si sandu,oricum nu isi au averile pe numele lor,deci nu o sa dea nimica de la ei. doar in Romania,prejudiciu nu se recupereaza niciodata. numai de la stat se recupereaza intotdeauna.
Echipa era retrogradata , una e valoarea jucatorului , alta e clauza de reziliere.
Gresit ... poate ca daca ramane decizia asta, *** alea din comitetul executiv, comisii si adunarea generala atunci cand voteaza se gandesc la ce voateaza nu la gratarele pe care le primesc de la sefii FRF/LPF.
Acest comentariu a fost moderat deoarece continea limbaj vulgar sau jignitor.
Nu stiu ce mare dreptate s-a facut, astia doi trebuiau sa infunde puscaria iar suma trebuia platita din averile proprii, nu din fondurile lpf si frf.
wtf? astia au incurcat unele lucruri. sunt 220 de ani cumulati de parnaie pentru inculpati si 3 milioane de euro platit despagubiri. wtf?
in sfarsit s a facut dreptate si pt universitatea! sper sa fie o invatatura pt toti excrocii care incearca sa faca abuzuri impotriva echipelor de club
Conectează-te la contul tău pentru a adăuga comentarii.