FOTBAL  »  Superliga  »  SEPSI - UTA 0-0

video+foto S-au anulat reciproc! Sepsi și UTA, egal alb. Oaspeții au evoluat în inferioritate numerică pe final

Sepsi Sf. Gheorghe - UTA Arad 0-0, în etapa #4 +37   FOTO
Sepsi Sf. Gheorghe - UTA Arad 0-0, în etapa #4

Articol de - Publicat duminica, 07 august 2022 17:56 / Actualizat duminica, 07 august 2022 18:09

Sepsi și UTA au remizat, scor 0-0, într-un meci din etapa #4 a Ligii 1.

Programul și rezultatele etapei #4

În partida dintre Sepsi și UTA, arădenii au avut prima ocazie de gol chiar în minutul 1. Șutul lui Virgil Postolachi, cu stângul din interiorul careului, a fost respins excelent de Niczuly. A fost și singura ocazie a primei reprize care s-a terminat cu o fază controversată.

+33 FOTO

Păun și Tudorie au cerut amândoi penalty, după o centrare venită din flancul drept, însă arbitrul Rareș Vidican a lăsat jocul să continue și nici VAR-ul nu a intervenit.

Partea secundă a început similar, cu o ocazie uriașă ratată de Postolachi. Atacantul arădenilor nu l-a putut învinge pe Nicuzly cu o lovitură de cap venită dintr-o centrare perfectă a lui Vukcevic.

Sepsi a replicat prin șutul lui Damașcan, milimetric pe lângă bara porții lui Iacob. În minutul 79, oaspeții ai rămas în 10 oameni după ce Dobrescu a fost eliminat pentru cumulul de „galbene”. Sepsi putea profita în minutul 85, dar șutul deviat al lui Golofca a trecut la o palmă de bară. S-a terminat la egalitate, scor 0-0.

Sepsi Sf. Gheorghe - UTA Arad 0-0

Sepsi Sf. Gheorghe - UTA Arad, echipe de start

Sepsi: Niczuly - Ciobotariu, Bălașa, Ninaj, Dumitrescu - Păun, Rodriguez , Matei - I. Gheorghe, Tudorie, Damașcan
Rezerve: Began, Dimitrov, Ispas, Mitrea, Aganovic, Renta, Bărbuț, Golofca, Rondon
Antrenor: Cristiano Bergodi

UTA: Iacob - Vukcevic, Chindriș, Benga, Dobrescu - Cascini, Batha - Otele, F. Matei, Șteau - Postolachi
Rezerve: Balauru, Isac, Negoescu, Jobello, Keșeru, Maxim, Ademi, Stahl, Hoxhallari
Antrenor: Ilie Poenaru

Stadion: Sepsi Arena (Sfântu Gheorghe)
Arbitru: Vidican Rares George (Satu Mare) / A1: Cerei Alexandru (Cluj-Napoca), A2: Vornicu Adrian (Iaşi) / Arbitru VAR: Fesnic Horatiu Mircea (Cluj-Napoca), Arbitru AVAR: Vodă Alexandru (Alba Iulia)

Laude pentru Cristiano Bergodi de la Ilie Dumitrescu: „Echipa asta are identitate de joc, e o echipă lucrată”
CEI MAI BUNI
Se sufocă departe de casă » Criză fără precedent pentru clubul din Liga 1: 9 luni și 15 meciuri fără victorie în deplasare!