FOTBAL  »  Superliga  »  FC VASLUI - DINAMO

VIDEO Dinamo a cerut două penalty-uri în prima repriză » Avram a judecat ambele faze în favoarea Vasluiului

Articol de GSP - Publicat marti, 17 decembrie 2013 00:00 / Actualizat marti, 17 decembrie 2013 21:53

Dinamo a cerut penalty prima dată în meci la o interventie a lui Lucian Sînmărtean asupra lui Rotariu în minutul 7.

Vezi aici VIDEO!

Atacantul dinamovist s-a prăbuşit şi a cerut lovitură de la 11 metri după duelul cu mijlocaşul vasluian. Pe reluările fazei, Sînmărtean pare că-l împinge pe Rotariu exact în momentul şutului şi-l dezechilibrează.

Marius Avram nu s-a lăsat impresionat şi nu a acordat nimic, în ciuda protestelor dinamoviştilor, Stoican punîndu-şi mîinile-n cap de disperare.

O altă fază la care dinamoviştii au cerut penalty s-a petrecut în minutul 38. Atunci, acelaşi Sînmărtean a lovit balonul cu mîna în suprafaţa de pedeapsă, dar din nou Avram nu a dictat nimic. VIDEO aici!