wertus
wertus  •  13 Martie 2016, 19:24
Postat de stelistul27 pe 13 Martie 2016, 18:44

A fost fondat in anul 1907 de catre guvernul Ungariei din Budapesta cu numele KOLOSVARI VASUTAS SPORT CLUB, clubul cailor ferate ungare iar in 1940 dupa dictatul de la Viena au ales sa joace la Budapesta desi in aceea perioada armata horthista executa masacre pe banda rulanta impotriva civililor romani din Ardealul de Nord. In timpul asta adevaratul club romanesc din Cluj, U Cluj a preferat desi avea stadionul in Cluj si toata baza de pregatire, sa se mute la Sibiu pentru a juca cu fratii lor romani. ACESTA ESTE STIGMATUL DIN ISTORIA LUI CFR CLUJ: ***

bai omule aiurezi la greu 1 Oamenii de la CFR Cluj erau muncitori cu familii in 1940 , nu puteau sa plece , 2 Universitatea, institutia din Cluj s-a mutat in Romania deci si studentii .Ca ia sau nu bataie asta e , dar spre deosebire de alte echipe care si-au facut tara de ras in 6 editii de grupe UCL , CFR Cluj atunci cand a jucat in grupele UCL a scos un record per sezon greu de egalat 10 puncte , batand in 2012 pe Manchester United pe Old Traford , din echipa englezilor standard lipsea doar Vidic accidentat .

muresan.teodor
muresan.teodor  •  13 Martie 2016, 19:00

Stigmatul Stelei il stii? Ma refer ca cei care au infiintat-o, au calatorit pe tancurile rusesti a tradatorilor din diviziile Tudor Vladimirescu si Horia Closca si Crisan. Ca tradarotii nu se dau in laturi sa jigneasca eroii neamului furandu-le ifentitatea. O sa zici ca nu conteaza ca rusii au ucis, ars si violat cu "manusi"

stelistul27
stelistul27  •  13 Martie 2016, 18:26
Postat de muresan.teodor pe 13 Martie 2016, 18:03

Vorbesti de meciul in care Alexa trage la poarta in loc sa returneze mingea? Sau de ala in care arbitrul, dupa ce elimina portarul, prelungeste nejustificat meciul 8 min pana inscroe Timisoara?

CFR Cluj are in dosarul din tribunal, datorii totale in valoare de 91.166.357.68 roni. Paszkany a fugit cu totii banii din tara la Dubai.

florimex
florimex  •  13 Martie 2016, 18:13

Niciuna din aceste doua echipe nu merita sa retrogradeze. Sunt altele care merita din plin.

reality
reality  •  14 Martie 2016, 16:13

mda..... poate ca as fi de acord, numa' ca onor domnu arbitru a aratat 3 minute de prelungire si golul 2 al clijenilor a fost in minutu' 4 de prelungiri..... deci e ca in Romania, dreptatea are capu spart si nimeni nu e vinovat... poate numa daca gaseste SRI-DNA vreun vinovat pe "ambientale". Asta nu absolva de vina echipa lu domn primar "power flower" care visa la apa calda din vestiar cana a luat 2 boabe de la CFR

polistul68
polistul68  •  14 Martie 2016, 08:35
Postat de baba_yaga pe 13 Martie 2016, 20:01

Mare pocinog mare, Bragadiru a fost egalată în ultima secundă!

majoritatea echipelor din campionat au in spate fuzionari, rebrenduiri, schimbari de nume...da, nu e un lucru bun, dar asta e Romania...macar aceasta Bragadiru-Recas-Tnisiaora traieste din banii timisorenilor..marile Steaua , Dinamo, Pandurii, au profitat zeci de ani de banii romanilor...

tzunny
tzunny  •  14 Martie 2016, 01:35

CeFuRa din nou..

qwerty007
qwerty007  •  13 Martie 2016, 22:56
Postat de victorinoreddog pe 13 Martie 2016, 22:48

Bai idiotilor de la gsp! Timisorenii au deschis scorul , nu clujenii! Zicu joaca la Timisoara, nu la Cluj! A fost 2-0 la pauza pentru Timisoara si 2-2 final! Asa cum scrie *** meciul s-ar fi terminat 4-0 pentru clujeni! Sila, scarba!

Formația din Cluj a deschis scorul încă din minutul 10......Nu am citit articolul,mai bine asa...:)))))))

victorinoreddog
victorinoreddog  •  13 Martie 2016, 22:48

nnapocarepublic
nnapocarepublic  •  13 Martie 2016, 20:28
Postat de cpt.ahab pe 13 Martie 2016, 20:23

Au avut un superb gol valabil, la 2-0, marcat de Zicu si anulat din cauza asistentului. La 3-0, nu mai egala CFR-ul... Asta nu scuza debandada din final. Sa nu mai spun ca si A. Muresan a fost eliminat eronat!