FOTBAL  »  Superliga  »  FC VASLUI - SPORTUL, DUMINICĂ, 18:00, GSP TV ŞI FAZEVIDEO PE GSP.RO

VIDEO » Vasluiul a bătut Sportul cu 4-2 şi îşi asigură locul 3

FC Vaslui mai are şanse teoretice la locul secund

Articol de GSP - Publicat duminica, 15 mai 2011 00:00 / Actualizat duminica, 15 mai 2011 21:49

FC Vaslui s-a impus cu 4-2 în meciul cu "lanterna" campionatului, Sportul. Click AICI pentru liveTEXT!

Moldovenii au avut probleme numai în prima jumătate de oră a meciului. Cu toate că au deţinut posesia, elevii lui Vioerl Hizo nu au pus în pericol poarta lui Popescu în prima parte a meciului. La prima ocazie reală de gol, vasluienii au şi punctat. Bălace a înscris cu capul de la 6 metri, după o centrare foarte bună a lui Milisavljevici.

Galben-verzii au ieşit mult mai motivaţi de la vestiare, iar Pouga a marcat golul doi în minutul 58, cu o lovitură de cap din unghi. Peste numai două minute, Adailton a făcut 3-0 după un contraatac şcoală.

Wesley a făcut 4-0 în minutul 79, cînd a înscris din interiorul careului, după un un-doi de efect cu Adailton. Oaspeţii au revenit pe final, înscriind două goluri în minutele de prelungire, mai întîi prin Maxim, din penalty, apoi prin Curelea.

ECHIPE
FC Vaslui: Cerniauskas - Papp, Rivas, Milanov, Bălace - Zmeu, Sînmărtean, Wesley, Milisavljevici - Pouga, Adailton
Rezerve: Kuciak, Campano, Neagu, Pavlovici, Bello, Farkaş, R. Costin

Sportul: Popescu - Beţa, Patriche, Raţiu, Maxim - Farmache, Ghinga, Negru, Ferfelea - Curelea, Cheţan
Rezerve: Ormenişan, Cioranu, V. Nicola, A. Lungu, G. Costin