FOTBAL  »  Superliga  »  VIITORUL - FCSB 1-4

VIITORUL - FCSB 1-4 // Dică explică de ce și-a schimbat cel mai bun jucător din prima repriză cu Viitorul: "Am vorbit cu el"

Articol de GSP - Publicat duminica, 26 august 2018 23:10

Nicolae Dică, 38 de ani, l-a schimbat la pauza meciului cu Viitorul pe Florinel Coman cu Olimpiu Moruțan, după ce în prima repriză cel poreclit "Mbappe" a scos un cartonaș roșu, în minutul 5, și a marcat primul gol al roș-albaștrilor în victoria cu scorul de 4-1.

"Meciul ni l-am făcut noi ușor, pentru că ne-am creat două ocazii foarte mari în primele 5 minute. La faza cartonașului roșu Coman a scăpat singur cu portarul.

Lucrul pozitiv e că azi am schimbat 10 jucători și băieții au avut o atitudine foarte bună. Trebuie felicitați. Pe faza ofensivă am făcut lucruri foarte bune, ne-am creat ocazii multe, dar trebuia să marcăm mai mult.

Am vorbit cu Coman înainte de meci și i-am spus că e posibil să joace 45 de minute, pentru că a jucat și cu Rapid Viena, și cu Sepsi.

Trebuie să avem răbdare și cu Rusescu pentru că știm ce poate. Noi avem încredere în el", a declarat Dică la Look TV.

• FCSB joacă joi de la ora 21:30 cu Rapid Viena, acasă. În tur a fost 1-3. Partida e la Pro TV și liveTEXT pe GSP.ro.